Złota kierownica to jeden z najbardziej prestiżowych europejskich plebiscytów motoryzacyjnych organizowany przez 20 tytułów pism motoryzacyjnych z grupy Auto Bild. W 2017 r. nominowano 42 auta w 5 kategoriach. A zwycięzców wybierano w głosowaniu internetowym. W Polsce oddano 60 tys. głosów.

Reklama

Opel Insignia Grand Sport to zdaniem polskich kierowców najlepszy samochód w kategorii klasa średnia i wyższa. Na drugim miejscu znalazł się Volkswagen Arteon. Podium zamknęło BMW serii 5.

dziennik.pl

Jeśli chodzi o auta małe i kompaktowe to w tej kategorii zwycięska okazała się Honda Civic. Ford Fiesta nowej generacji zasłużył na drugą lokatę. Elektryczny Opel Ampera E - miejsce 3.

dziennik.pl
Reklama

Małe SUV-y to zwycięstwo francuskiego szyku - złotą kierownicę w tej klasie zdobył Citroen C3 Aircross. Kolejne miejsca na podium to Toyota CH-R oraz najnowszy Jeep Compass.

Citroen / Igor Kohutnicki

Gdyby Polak miał kupować duży model SUV to wskazałby na Volvo XC60. Peugeot 5008 zdobył drugie miejsce, a Range Rover Velar trzecie.

dziennik.pl

Honda NSX została wybrana przez Polaków jako najlepsze auto sportowe. Hybrydowej technice z Japonii uległ Aston Martin DB11 i Ferrari 812 Superfast.

Honda