Po otwarciu jesienią 2016 roku fabryki Craftera pod Wrześnią koncern Volkswagen inwestuje w swoje pozostałe lokalizacje. Już w 2019 roku w fabryce silników Volkswagen Motor Polska w Polkowicach na Dolnym Śląsku zostanie uruchomiona produkcja jednostek wysokoprężnych najnowszej generacji i głównych komponentów w technologii MDB evo (m.in. wałów korbowych, korbowodów, bloków silnika czy głowic).

Reklama

- Inwestycje związane z wybudowaniem nowej linii montażu oraz przezbrojeniem istniejących linii obróbki mechanicznej wyniosą w sumie około 100 mln euro - powiedział dziennik.pl Michał Popławski, rzecznik Volkswagen Motor Polska. - Prace już się rozpoczęły i potrwają dwa lata - dodał.

W jego ocenie zlecenie powierzone zakładowi w Polsce zabezpieczy płynność produkcji i przyczyni się do utrzymania istniejących miejsc pracy.

- Po uruchomieniu w 2019 roku produkcja ma utrzymać się na aktualnym poziomie, czyli około 700 tys. silników rocznie, co daje 2500 sztuk na dobę - wyjaśnił Popławski. - Dla ponad 1200 osób zatrudnionych w tym zakładzie oznacza to perspektywę stabilizacji na przyszłość - podkreślił.

Nowe silniki TDI o pojemności 2.0 l, które zjadą z taśmy za dwa lata, będą montowane w samochodach marek należących do koncernu VW, czyli Volkswagen, Skoda i Seat.

Do tej pory niemiecki koncern zainwestował w zakład Volkswagen Motor Polska w Polkowicach ponad 500 mln euro.

Volkswagen
dziennik.pl