Dziennik Gazeta Prawana logo

Wprowadzili zakaz wjazdu dla samochodów z silnikiem Diesla

17 stycznia 2017, 15:46
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Wprowadzili zakaz wjazdu dla samochodów z silnikiem Diesla
Media
W stolicy Norwegii będzie obowiązywać zakaz używania pojazdów z silnikami dieslowskimi z uwagi na wysokie zanieczyszczenie powietrza - podały władze Oslo. To pierwszy taki zakaz na miejskich drogach.

Prognozy przewidują w Oslo mróz i niemal bezwietrzną pogodę, co sprzyja zaleganiu zanieczyszczonego powietrza na dużych obszarach miasta.

Zakaz ma obowiązywać od godziny 6 do 22 lokalnego czasu tak długo, jak długo będzie utrzymywało się niebezpieczne dla zdrowia zanieczyszczenie.

Za złamanie zakazu ma grozić kara w wys. 1,5 tys. koron (ok. 166 euro), którą nakładać może policja i administracja dróg publicznych.

Zakaz nie obejmuje pojazdów wykorzystywanych do usług publicznych i celów komercyjnych oraz samochodów hybrydowych.

Na temat zakazu zimą w Oslo pojazdów z silnikami Diesla norwescy politycy dyskutują co najmniej od 2011 roku.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Zmiany w przepisach dla kierowców, najświeższe informacje ze świata motoryzacji, premiery, testy najnowszych modeli aut, porady. Od kiedy zakaz samochodów spalinowych? Czy pieszy ma zawsze pierwszeństwo? Gdzie zainstalują nowe fotoradary i kamery odcinkowego pomiaru prędkości? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w newsletterze Auto.dziennik.pl.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj