Wreszcie pojawił się w Polsce nissan x-trail z nowym silnikiem 2.0 dCi/177 KM (380 Nm momentu obrotowego) i jest dostępny w wersji 5- lub 7 miejscowej. W ocenie inżynierów SUV japońskiej marki ma w cyklu mieszanym zużywać ok. 5,6 l oleju napędowego na 100 km.

Reklama

Nowością w porównaniu z dotychczasową ofertą jest możliwość zamówienia wersji z bezstopniową przekładnią automatyczną Xtronic i napędem na cztery koła All Mode 4x4-i. X-trail z nowym silnikiem to siłacz - potrafi uciągnąć 2-tonową przyczepę.

Nissan

Kierowcę x-traila z nowym 2-litrowym dieslem wspomaga m.in. system monitorowania ciśnienia powietrza w oponach, system ostrzegania o zmęczeniu, układ rozpoznawania znaków drogowych, adaptacyjne światła drogowe, system ostrzegania o pojeździe w martwym polu oraz system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu. Samochód jest również wyposażony w system wspomagania hamowania awaryjnego, aktywną kontrolę ruchów nadwozia, aktywną kontrolę toru jazdy, system wspomagania ruszania pod górę oraz - w zależności od wersji - aktywne hamowanie silnikiem, inteligentnego asystenta parkowania oraz inteligentny system kamer 360 stopni z ostrzeżeniem o poruszających się obiektach.

Reklama
Pojemność bagażnika wynosi 550 l (445 l w wersji 7 miejscowej i 135 l przy ustawionym trzecim rzędzie foteli). Całkowita przestrzeń dostępna po złożeniu wszystkich foteli to aż 1982 l.
Nissan

Nissan x-trail jest dostępny z systemem multimedialnym NissanConnect z 7 calowym ekranem dotykowym, tunerem radia cyfrowego DAB, modułem Bluetooth i funkcją odbioru strumieniowych transmisji audio.

Ceny nissana x-trail 2.0 dCi rozpoczynają się od 147 700 zł za wersję N-Vision z roku produkcji 2016, z napędem All Mode 4x4-i i przekładnią manualną. Kombinacja napędu na obie osie oraz skrzyni Xtronic - dostępna od poziomu wyposażenia N-Vision - została wyceniona na 149 700 zł (N-Vision Xtronic All Mode 4x4-i z rocznika 2016). Samochody można już zamawiać.

Nissan