- Nowe wyzwania przed nami! Siedem rajdów WRC2 2017 w barwach Orlen Team! Hubert Ptaszek mimo młodego wieku w debiucie WRC2 udowodnili swój potencjał. Czeka nas ciężka praca, cel wszyscy znamy - stwierdził Marcin Czachorski, menedżer Ptaszka.

Reklama

Pilotem Huberta Ptaszka będzie Maciej Szczepaniak, który startował na prawym fotelu m.in. z Robertem Kubicą, Michałem Kościuszko, Januszem Kuligiem, Leszkiem Kuzajem i Tomaszem Kucharem.

Tym samym można pokusić się o stwierdzenie, że Orlen realizuje wcześniejsze założenia, którymi uzasadniał rozstanie z Adamem Małyszem.

We wrześniu były skoczek narciarski przyznał, że powodem rezygnacji ze wspierania jego startów jest zmiana władzy. Spółka skarbu państwa wprowadza nową politykę sponsoringową. Orlen zdecydował się sponsorować zawodników młodych, a Małysz się już do nich nie zaliczał.

W efekcie "Orzeł z Wisły" zawiesił karierę kierowcy rajdowego i został dyrektorem w Polskim Związku Narciarskim. Czterokrotny mistrz świata odpowiada za skoki narciarskie oraz kombinację norweską. Małysz podpisał z PZN dwuletnią umowę.