"The Grand Tour" (z ang. Wielka podróż) to nowy program Amazona, do którego zatrudniono słynnych prowadzących "Top Gear". Trio Jeremy Clarkson, James May i Richard Hammond może sobie pozwolić na niesamowite pomysły. Wieść niesie, że budżet na trzy sezony to ok. 160 mln funtów.

Reklama
Media

Brytyjskie media wyliczają, że stworzenie jednego odcinka "The Grand Tour" może kosztować 4,5 mln funtów. Ponoć to suma, o której BBC i nowe "Top Gear" mogą sobie tylko pomarzyć z zazdrością…

I wygląda na to, że będzie czego zazdrościć. Tylko scena otwarcia nowego programu, którą zrealizowano na pustyni w Kalifornii miała kosztować 2,5 mln funtów, czyli przeszło 12 mln zł. Prasa z Wysp Brytyjskich podkreśla, że to rekordowa suma w historii telewizji.

Media

Czego można się spodziewać po nowym show Clarksona i spółki? We wspomnianej scenie otwierającej słynne trio wystąpiło w podrasowanych fordach mustangach. Wykorzystano też 6 samolotów, 150 innych aut, szczudlarzy, akrobatów i 2 tys. fanów motoryzacji.

YouTube

Wszystkie obrazy nakręcono w technologii 4K, a to robi wrażenie. Premierę nowego programu Clarksona, Hammonda i Maya zaplanowano na 18 listopada. Niżej pierwsza oficjalna zapowiedź "The Grand Tour"...

Trwa ładowanie wpisu