Luke Bannister i Brett Collis to dwaj najlepsi na świecie piloci dronów. Ford specjalnie dla nich stworzył specjalny tor przeszkód.

Reklama

Mistrzowie latania sterują swoimi maszynami zdalnie z pomocą specjalnych gogli, które zapewniają widok z perspektywy pierwszej osoby. Dzięki temu udaje im się przelecieć pod pickupem rangerem i przez wnętrze b-maxa. Zestaw 36 kamer GoPro ukazuje akcję wyścigu w spektakularnym stylu znanym z filmu Matrix z 1999 roku.

Ponoć nie obyło się bez wypadków, ale jak przyznaje Luke Bannister "najważniejsze, że ford mustang wyszedł z tego cało".

Film powstał przy okazji największych na Starym Kontynencie targów gier Gamescom. Dodatkowo Ford zaprosił pięcioro graczy z Europy do siedziby głównej w Kolonii, aby ustanowić nowy światowy rekord Guinnessa dla "Najdłuższego maratonu wideo w grze wyścigowej" w Forza Motorsport 6. Śmiałkowie spędzą dwa dni za kierownicą wirtualnego forda GT w wersji wyścigowej, pokonując kolejne okrążenia toru Le Sarthe wykorzystywanego w wyścigu 24h Le Mans, w którym w tym roku zwyciężył prawdziwy ford GT.

Nie będzie łatwo, aby ustanowić nowy rekord, gracze będą musieli się ścigać ponad 48 godzin i 1 minutę.