Wilda - to nazwa bolidu, który zadebiutował na terenie fabryki Volkswagena w Antoninku. Pojazd skonstruowali studenci Politechniki Poznańskiej tworzący zespół PUT Motosport.

Najnowszy pojazd, jak mówią jego twórcy, to zupełnie inna konstrukcja, w porównaniu z ubiegłoroczną. Studenci na podstawie własnych badań, testów i doświadczeń stworzyli konstrukcję, która zamiast standardowej ramy stalowej posiada monocoque z aluminium oraz kompozytów węglowych. Zastosowali też pakiet aerodynamiczny i zmniejszyli rozmiar obręczy kół z 13 do 10 cali.

Wilda dodatkowo została wyposażona w suchą miskę olejową, która pozwala na smarowanie silnika, nawet podczas bardzo dużych przeciążeń (chodzi o zapewnienie filmu olejowego np. na ostrych zakrętach). Poznański bolid został też "odchudzony" o 50 kg w porównaniu do wcześniejszego projektu. Nowy pojazd waży 210 kg.

Chrzest bojowy wilda przejdzie na torach znanych fanom Formuły 1. Wiadomo, że 22 lipca studenci wraz ze swoim bolidem pojadą na zawody rundy europejskiej do Włoch - tam na torze Riccardo Paletti spotka się 80 zespołów z całego świata.

W sierpniu wilda będzie testowana na jednym z najsłynniejszych torów F1, czyli na torze Hockenheimring w Niemczech i w Gyor na Węgrzech.

Poznański zespół PUT Motosport w klasyfikacji generalnej, pośród 600 zarejestrowanych drużyn z całego świata, zajmuje 154 miejsce.