Warszawa i okolice to na mapie Polski szczególny przypadek - tu najbardziej pożądane przez złodziei są marki japońskie - Mazda, Toyota, Honda. Inaczej niż w reszcie kraju, gdzie najczęściej giną auta niemieckie (Volkswageny i Audi). Policja tłumaczy ten trend tzw. warszawską szkołą złodziejską - przestępcy działający w stolicy są specjalistami właśnie od takich samochodów.

Reklama

Nawet specjalny zespół, stworzony w Komendzie Stołecznej Policji, zajmujący się rozpracowywaniem złodziei aut, nazwano TOKIO. Z informacji mundurowych wynika, że złodzieje najczęściej wywodzą się z powiatu wołomińskiego.

Najwidoczniej jednym z najświeższych łupów przestępców z tego rejonu padła biała honda civic type R (VIN: SHHFN2380AU000156; numer rej. WN 1390C). Samochód skradziono wieczorem 27 października z ulicy Szwoleżerów 131 w Ząbkach.

Na filmie z monitoringu widać, jak dwóch mężczyzn podchodzi do sportowej hondy i po 3 minutach znikają z autem. Z relacji właściciela wynika, że odjechali w kierunku Wołomina, Kobyłki, Zielonki.

Reklama