Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powodem remontu są wykwity korozji na panelach. Wadliwe elementy ekranów zostaną zastąpione nowymi. Będą wymieniane sukcesywnie, a prace będą prowadzone na półkilometrowych odcinkach.

Reklama

GDDKiA zapewnia, że początkowo remont będzie przeprowadzany bez zajmowania jezdni głównej (prace prowadzone będą spoza pasa drogi lub z pasa awaryjnego). Jednak zdarzy się też tak, że ze względów bezpieczeństwa z ruchu "wypadnie" jedn pas jezdni.

Wymiana rozpocznie się na jezdni południowej - od węzła Pruszków w kierunku Warszawy, następnie kontynuowana będzie z Warszawy w kierunku zachodnim, tak by nie remontować "pod prąd" największego ruchu. Oznacza to, że podczas wyjazdów ze stolicy w czasie wakacji prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Warszawy, a we wrześniu podczas powrotów z wakacji - na jezdni wylotowej z Warszawy.

Drogowcy będą pracować na części autostrady w kierunku Warszawy od poniedziałku do czwartku z wykluczeniem godzin od 5.00 do 9.00, a w piątki od 5.00 do 10.00. W soboty nie zaplanowano przerw w robotach, natomiast w każdą niedzielę przerwa potrwa od 14.00 do 19.00. GDDKiA obiecuje, że jeśli w trakcie prac dojdzie do znacznego spowolnienia ruchu na autostradzie, wykonawca przerwie je by rozładować korek.

Remont na autostradzie A2 potrwa do października 2015 roku.

Reklama