Volkswagen ogłosił, że w swojej fabryce w Poznaniu zatrudni 900 nowych pracowników. Pierwsze osoby odbiją kartę już w następnym kwartale 2015 roku. Będą oni częścią załogi, która zajmie się produkcją nowego volkswagena caddy - taśmy z nowym modelem ruszą już pod koniec maja 2015 roku.

Reklama

Po światowej premierze caddy oraz caddy maxi i wstępnych prognozach wiemy, że musimy zwiększyć zatrudnienie w naszej fabryce w Poznaniu. Jeśli potwierdzą się prognozy zatrudnimy nawet 900 nowych pracowników. Cieszę się, że auto zebrało tak dobre opinie na całym świecie - mówi Dietmar Mnich, dyrektor zakładu caddy w Poznaniu.

Newspix / ADAM JASTRZEBOWSKI NEWSPIX.PL

VW zainwestował ponad 23 mln euro by przygotować fabrykę do produkcji nowych modeli. Poznański zakład jest jedynym na świecie, w którym powstaje caddy oraz przedłużony caddy maxi.

Przypominamy, że Volkswagen Poznań istnieje od dwudziestu lat. Natomiast od dziesięciu lat produkowany jest tam volkswagen caddy i transporter T5 skąd trafia na rynki samochodowe na całym świecie. Obecnie z fabryki wyjeżdża 720 aut dziennie.

VW jest największym pracodawcą w Wielkopolsce - zatrudnia ponad 7 tys. osób w trzech zakładach. Czwartym będzie budowana we Wrześni nowa fabryka, w której w 2018 r. ruszy produkcja nowego craftera. Obecnie są tam zamykane konstrukcje zewnętrzne hal produkcyjnych.

W 2014 roku VW Poznań wyprodukował 175 tys. samochodów (150 tys. caddy; 25 tys. transportera) oraz 3,3 mln odlewów. Co ciekawe, aż co piąty samochód z koncernu Volkswagena posiada komponenty (głowicę cylindrową lub obudowę przekładni kierowniczej), które zostały wyprodukowane w stolicy Wielkopolski.