Najczęściej gubionym przedmiotem są klucze - aż 33 proc. ankietowanych przyznało, że choć raz w życiu zgubiło klucze do samochodu, czy domu. O ile klucze do domu można szybko i tanio dorobić, o tyle koszty poniesione przy wykonaniu duplikatów kluczy samochodowych są znacznie wyższe i zaczynają się od 3-cyfrowej kwoty.

Reklama

W przypadku zgubienia karty płatniczej utrata może okazać się znacznie dotkliwsza. Do zgubienia karty kredytowej czy płatniczej przyznaje się 31 proc. badanych. Aż 28 proc. osób, doświadczyło nieprzyjemności związanych z formalnościami po zgubieniu dokumentów osobistych takich jak dowód, legitymacja, prawo jazdy czy paszport. Na kolejnym miejscu plasuje się telefon komórkowy, który wskazało 14 proc. ankietowanych.

Zadziwiający może być fakt, że aż 27 proc. ankietowanych nie ma pojęcia, gdzie zgubiło swoje rzeczy osobiste. Najczęściej zdarza się to podczas imprez bądź spotkań towarzyskich, przyznaje 24 proc. ankietowanych. Kolejne na liście są sklepy (15 proc.) czy restauracje i kawiarnie (10 proc.).

Co dzieje się z człowiekiem po utracie cennej rzeczy? Najwięcej bo 67 proc. osób wpada w złość. Frustracja dopadła 44 proc.