AKCJA DGP: Jak walczyć z chamstwem na drogach? "Kierowcy są jak osoby niedorosłe"

| Aktualizacja:

Cwaniak, spryciarz, cham – to określenia, którymi polscy kierowcy obrzucają się nadzwyczaj często. Ze zjawiskiem musiał się spotkać każdy, kto prowadził samochód po naszych drogach. Jak z nim walczyć?

wróć do artykułu
  • ~Lubuszanin
    (2014-08-25 18:21)
    Od ok trzydziestu lat poruszam się drogą wpierw A2 a obecnie 92,i co do kierowców samochodów osobowych,żadnych wielkich uwag bym nie znalazł.Całe zło bierze się z jazdy i zachowania kierowców tzw tirów.Jazda w kolumnach po dwadzieścia parę samochodów,zderzak w zderzak,wymuszanie pierwszeństwa,jazda po tzw martwych polach i co najgorsze szybkość z takim tonażem ponad sto to normalka,i to dobrze ponad sto,co drugi z telefonem w ręku,nieCB tylko komóra,to jest całe zło ,Prawie nie ma żadnego zdarzenia drogowego by nie brał w nim udziału tir.A teraz mają autostradę a całe lubuskie jadą drogą 92.To jest cała prawda o naszym ruchu ,a te durnoty które jak mantrę powtarzają spece /oni tak uważają/to kupa głupot.
  • ~diagnoza naukowa
    (2014-08-25 17:37)
    Ponieważ 90% Polaków POchodzi z prymitywnej wsi to takież są zachowania tych cebulaków, wyznawców Platformy Oszustów. Im z bardziej zapadłej wsi POchodzisz tym bardziej buraku chcesz się wykazać, że z tą wsią nie masz żadnych związków :-) Całe to chamstwo siedzi genetycznie w tych cebulakach z PO, pochodzących z najbardziej prymitywnych wsi. Te przybywsze do Warszawy słoiki psują to miasto WARSZAWA :-(
  • ~Szofer
    (2014-08-25 17:19)
    Mniej by było chamstwa na drogach publicznych,gdyby tak zwana policja drogowa pracowała ,jak pracują policje drogowe na Zachodzie Europy,Skandynawii,USA i innych cywilizowanych państw Swiata.Polska policja drogowa jest od 1989r.leniwa i nie potrafi sobie zorganizować patroli lotnych na
    terenie podległych im województw.Ponadto przy drobnych-niegroznych wypadkach i kolizjach jest mało obiektywna,a raczjej subiektywna w stosunku do
    kierowcy ,który nie był winny ,a został przez nią ukarany.Natomiast winny nie
    otrzymal zadnej kary i spokojnie odjechał.Taka praca policji drogowej irytuje
    spopkojnie zachowujących się na drogach publicznych kierowcow i do tego bezprawnie karanych.
  • ~Revan
    (2014-08-25 16:46)
    Najgorsi są taksówkarze i panowie oraz panie w wieku 40-60 lat. Wpychanie się, zajeżdżanie drogi, wymuszanie pierwszeństwa, brak jakichkolwiek umiejętności jazdy po rondach i parkowanie na 2 miejscach to ich ulubione zagrywki.
  • ~drPR
    (2014-08-25 16:24)
    zacznijmy od chamstwa, obłudy i zakłamania tzw. dziennikarzy, celebrytów, polityków, pismaków i mędrców
  • ~pol anka
    (2014-08-25 16:19)
    ryba psuje się od głowy, a co to oznacza Polacy są takimi samymi ludźmi jak inne nacje, mamy jednak wyjątek. Osoby wyłączone z prawa, osoby te deprawują całe rzesze obywateli. Myślę, że każdy z kierowców na własne oczy widział jak władza łamie przepisy, drogowe i nie tylko. Nasze państwo jest chore nie kierowcy, kierowcy są częścią tego wszechogarniającego bałaganu, by nie nazwać inaczej, oni tylko wzmacniają ten bałagan. Przestrzeganie prawa jest umową społeczną i dotyczyć ma wszystkich a nie frajerów i głupków. Celowo piszę przestrzeganie prawa a nie prawa o ruchu drogowym, bo jak zaznaczyłem problem gnicia jest głębszy i dotyczy całego zbioru kodeksowego. Jeśli Komendant Główny łamie przepisy, bo ... ma Sokołowskiego rzecznika, który każdy kit ożeni, a teraz opowiada o staraniach i podwyższaniu na wyższy poziom, przepraszam ktoś tu czegoś nie rozumie. Ten Pan po wykroczeniu powinien zostać odwołany ze stanowiska, ale dla dobra Ojczyzny trwa. Wszelakie psycho- , socjo-- autorytety nie zmienią rzeczywistego stanu RYBA PSUJE SIĘ OD GŁOWY
  • ~wieloszczet
    (2014-08-25 15:37)
    Zasadniczo jesteśmy Polakami, czyli prawie najlepszymi kierowcami świata. Jak była trakcja konna upowszechniano podobne opinie o polskich woźnicach. Taki kult władców pędu. A na drzwiach od stodoły też..., tacy my. Uczyć dyscypliny w życiu codziennym dla dobra społeczności nikt nie chce. Jedyny wynalazek, który działa i coś może, policjant, nie daje rady. Jest Ich za mało. Są tak ustawieni w społeczeństwie, że są jakby z innego poziomu. Są z "nimi", a nawet "ich". Ponieważ jest Ich za mało, szansa na uniknięcie "namierzenia" jest oczywista. I taka, wg mnie, gra jest prowadzona. Jakby parafraza powiedzenia, że " oni udają, że łapią, a my udajemy, że się boimy". Bo co znaczy fakt, że jednego złapią, a dziesięciu "miało farta"??? Potraktowanie problemu poważnie spowoduje poprawę statystyk, ale pieniądze z mandatów znikną. I ten konflikt interesów jest głównym powodem utrzymywania takiego stanu spraw w naszym samochodowym raju. PS: Są takie kraje, w których Polak-kierowca jedzie skoncentrowany i uważny. To wynik pracy tamtejszej Policji.
  • ~Mephisto_pheles
    (2014-08-25 15:18)
    Dobrze byłoby, gdyby także i policjanci drogowi nie łamali przepisów, próbując złapać tych kierowców, którzy łamią przepisy, a także by mieli po prostu trochę oleju w głowie, kiedy są w pracy... Pierwszy przykład z brzegu z ostatniej niedzieli: na trasie ekspresowej w Warszawie w kierunku Marek patrol policji stał sobie na pasie awaryjnym i wyłapywał "suszarką" przekraczających prędkość. Nie dość, że złamali przepis, mówiący o tym, że na drodze ekspresowej nie wolno się zatrzymywać, to jeszcze na dodatek stwarzali niebezpieczeństwo wobec siebie i potencjalnie zatrzymanego przez siebie "sprawcy", każąc mu na drodze ekspresowej wysiadać z auta, przechodzić centymetry od pędzących ciężarówek i osobówek do swojego radiowozu, by mu pokazać, jak pogwałcił prawo... Takie przykłady można mnożyć...
  • ~Tomasz z W-wy
    (2014-08-25 13:30)
    Stosunek stopnia schamienia kierowcy do wartości prowadzonego przez niego samochodu jest w Polsce wartościa stałą = constans, to znaczy , że im droższe jest auto - tym większy cham siedzi za jego kierownicą.
  • ~Bader
    (2014-08-25 13:10)
    Jak walczyć z chamstwem na drogach?
    "Chamstwu w życiu, należy się przeciwstawiać siłom, i godnościom osobistom"
  • ~fakt niezaprzeczalny
    (2014-08-25 12:46)
    W POmatolskiej POlsce CHAMSTWO TO NORMA - nie tylko na drogach!
  • ~@achmed
    (2014-08-25 12:45)
    BURAKU KAPUSCIANY - nawet 'swego' imienia nie potrafisz poprawnie napisac!

    Idz, bij PUSTYM czubem w posadzke 'nawiedzony' TRYMITYWIE - twoj allah - A NIE ALLACH - niech ci uzyczy kszte rozumu!
  • ~obserwator
    (2014-08-25 12:33)
    Czytam i czytam a oczom nadziwić się nie mogę. jakie chamstwo na ulicy takie na forach internetowych. Zamiast obrzucać się błotem potraktujmy sprawę na serio. Policja jako taka nie pomaga na chamstwo?. pomóżmy policji i SOBIE przede wszystkim. Jak napisał jeden z " forowiczów": WIDEOREJESTRATOR I DONOS OBYWATELSKI.
    Zamiast biadolić i biadolić wziąć się do roboty i małymi kroczkami zmieniać Kraj na lepsze. Po jakiś czasie będzie przyjemniej bezpieczniej, chyba warto?
  • ~Led
    (2014-08-25 11:26)
    Czytając te opinie skojarzyłem to trochę inaczej , od czego zaczyna się to chamstwo zaczyna się od nieumiejętności jazdy kierowców krótko pisząc , rozmowy przez telefon , włączanie kierunkowskazu na zakrętach nie orientowaniu się jaki był znak w danym momencie, robienie sztucznego korka nie mówiąc o brawurowej jeżdzie , te mankamenty powodują najwięcej złośliwości i chamskich odzywek między kierowcami a nieudacznikami drogowymi nawet na stacjach benzynowych.
  • ~rok2014
    (2014-08-25 11:12)
    a co POwinna robic policbuda ,PO zatrzymaniu takiego kierowcy zamiast uPOminac od razu POwinni wreczac PAMPERSY ,a zamiast nowych egzaminow zabawa w piaskownicy
  • ~rok2014
    (2014-08-25 11:10)
    ci kierowcy co otrzymali prawko za kadencj tyfuska to som z niedorozwojem umyslowym jak jurys owsik robta co chceta
  • ~gyrc
    (2014-08-25 10:37)
    Zawsze spory odsetek polskich kierowców jezdzil ZA SZYBKO I NIEPRZEPISOWO! Od lat. I tak jest o procent lepiej niż to co 10,lat temu, ale to niezauważalna zmiana... Niektórzy jeżdżą strasznie, nie stosują się do ograniczeń prędkości, wyprzedzają przed wzniesieniem itd. Jak walczyć z tym chamstwem? Ostatnio jadąc 50 i 677, które powinny być odciążone jesli chodzi o TIRY ( TIRY NA TORY!!) niektórzy szpanujący niemieckimi autami wyprzedzali 120 gdy ograniczenie bylo do 70 !!!
  • ~ątróbka
    (2014-08-25 10:32)
    re: disbeliever

    A co ma Tusk do tego wszystkiego?Obojętnie kto by tutaj rządził byłoby to samo.
  • ~bum-bum
    (2014-08-25 10:31)
    Za bezpieczeństwo na drodze w równym stopniu odpowiadają jej użytkownicy i to od ich zachowania zależy czy będą tysiące trupów i kalek każdego roku.
  • ~disbeliever
    (2014-08-25 09:59)
    Na tym polega TuSSko-Amber-Gold!
    Trzeba sprowadzic niemiecką Polizei.
    Oni potrafią "wyprostowac CWANIACZKÓW-POLACZKÓW"
    W niemczech Polacy jeżdżą prawidłowo!
    Panstwo, TuSSkoland jest nieskuteczne, policja za słaba.

Może zainteresować Cię też: