Mobilny doradca motoryzacyjny (MDM), to nowy zawód, który może być szansą na stworzenie nawet pół tysiąca miejsc pracy w całej Polsce. Nie jest istotny wiek, nie jest istotna płeć. Poszukujemy ludzi zarówno z dużych miast, jak i z małych miejscowości - mówi Cezary Siedlarczyk, prezes Autogo+, spółki z Nowego Sącza, która jest właścicielem serwisu kupgo.pl.

Reklama

W tej chwili w Polsce jest już około 80 doradców, ale wciąż są poszukiwani nowi - docelowo w każdym powiecie ma działać przynajmniej jeden taki specjalista. Zarobki kształtują się powyżej średniej krajowej. - Pragniemy stworzyć sieć składającą się z około pięciuset mobilnych doradców - mówi Siedlarczyk.

Na czym polega nowy zawód? MDM to osoba, która ma pomagać w przeprowadzeniu transakcji kupna-sprzedaży samochodu oraz - jeśli ktoś sobie życzy – pomóc w znalezieniu kredytu lub leasingu. Jak twierdzą pomysłodawcy taki doradca zajmuje się autem od a do z: dojeżdża do sprzedającego, sam przygotowuje ofertę, opisuje, fotografuje i wycenia auto. Po całej operacji oferta trafia do serwisu kupgo.pl.

Siedlarczyk zapewnia, że sprzedający nie ponosi żadnych kosztów związanych zarówno z wystawieniem, jak i z samą transakcją kupna-sprzedaży, w której, uczestniczy także mobilny doradca.