Konstrukcja japońskich inżynierów spisała się na medal! Nissan qashqai nowej generacji zdobył pięć gwiazdek w niezależnych testach bezpieczeństwa Euro NCAP.

Reklama
Nissan / Marin Tomas

Jak donoszą inżynierowie odpowiedzialni za próby w teście zderzenia czołowego przedział pasażerski nissana qashqai zachował swoją strukturę, a odczyty czujników umieszczonych na manekinach potwierdziły dobrą ochronę kolan i kości udowych kierowcy i pasażera.

Za zabezpieczenie kierowcy przyznano maksymalną liczbę punktów - konstrukcja auta zapewnia dobrą ochronę wszystkich partii ciała. Maksymalną punktację samochód uzyskał również w teście uderzenia bocznego w barierę.

Euro NCAP

Qashqai wypadł doskonale także w testach ochrony najmłodszych pasażerów. Po analizie dziecięcych manekinów użytych w testach dynamicznych nowemu nissanowi przyznano maksymalną liczbę punktów za ochronę, jaką zapewnił 18-miesięcznemu niemowlęciu.

Maksymalną punktacją w końcowym raporcie nagrodzono także konstrukcję przedniego zderzaka, który chroni nogi pieszych.

Nissan / Marin Tomas

Przypominamy, że poprzednie wcielenie tego auta od chwili rynkowego debiutu w 2007 roku, kupiło sobie ponad dwa miliony osób na świecie. W efekcie samochód stał się kurą znoszącą złote jajka - najważniejszym modelem japońskiego producenta na w Europie. W Polsce nissan qashqai przez lata był bestsellerem i liderem w klasie - nad Wisłą niemal 40 tys. osób wybierało podwyższonego "japończyka".

Druga generacja tego auta ma wszytko by powtórzyć wynik protoplasty - pięć gwiazdek NCAP za bezpieczeństwo z pewnością pomoże zdobyć serca kierowców i ich rodzin...