Okazuje się, że w sierpniu sprzedano w Polsce 905 nowych Chevroletów. To o 34 proc. więcej niż w tym samym miesiącu 2012 roku, kiedy Chevrolet Poland odnotował sprzedaż 676 samochodów.

Reklama

W opinii księgowych tej marki jest to najlepszy sierpień pod względem wolumenu sprzedaży w Polsce, co oznacza, że już po raz trzeci z rzędu Chevrolet Poland zanotował najwyższe wyniki sprzedaży w danym miesiącu i historii istnienia firmy.

Chevrolet / www.weigl.biz

Najchętniej kupowanym modelem był kompaktowy cruze, który znalazł w ubiegłym miesiącu 297 nabywców, czyli o 97 proc. więcej niż w sierpniu 2012 roku.

Na drugim miejscu listy bestsellerów znalazł się najmniejszy model w ofercie chevroleta - spark. Kupiło go 213 osób, czyli o 78 proc. więcej niż rok wcześniej.

Reklama
Chevrolet / Olaf Gallas

Na trzecie miejsce podium trafił siedmiomiejscowy van orlando z wynikiem sprzedaży 120 sztuk - to aż o 118 proc. więcej niż przed rokiem.

dziennik.pl

Sierpniowy wynik sprzedaży Chevroleta był o 10 proc. wyższy niż rezultat osiągnięty w lipcu tego roku (822 egzemplarze). Łącznie od stycznia tego roku do klientów trafiło 7495 samochodów marki Chevrolet.

Nowości? W przyszłym tygodniu rozpoczynają się targi motoryzacyjne we Frankfurcie. Tam Chevrolet zaprezentuje m.in. najnowszą wersję modeli corvette i camaro, rozszerzoną ofertę systemów Chevrolet MyLink, a także najnowszą wersję modelu spark, który będzie standardowo oferowany z elektronicznym systemem stabilizacji toru jazdy (ESC).

Nowością Chevroleta będzie też trax z turbodoładowanym silnikiem benzynowym 1,4 w wersji z napędem na przednie koła. Wariant ten będzie również oferowany z automatyczną skrzynią biegów.

Trwa ładowanie wpisu