Odc. 1: Richard Hammond rozpoczyna odliczanie czterdziestu jeden najlepszych momentów w historii Top Gear, wybranych przez ekipę programu. W tym odcinku obejrzymy wjazd na aktywny wulkan, podróż super samochodami przez Rumunię i ujawnienie tożsamości Stiga!

Odc. 2: Tym razem zobaczymy jak Jeremy, Richard i James wezmą udział w wyścigu klasycznych aut na Majorce, helikopter Apache będzie ścigał Lotusa Exige, a przyczepa kempingowa zostanie zniszczona podczas oryginalnej gry w auto-rzutki.

Odc. 3: Obejrzymy poszukiwania najwspanialszej drogi do jazdy w trzech super samochodach, próbę rozwiązania problemów transportu publicznego i przejazd nowym Bentleyem Continentalem po odcinku rajdu Walii.

Odc. 4: Jeremy będzie ścigał się ze wspinaczem. Najtwardsze auto świata zostanie poddane wielu ciężkim próbom. Trzej prowadzący wezmą też udział w dwudziestoczterogodzinnym wyścigu wytrzymałościowym.

Odc. 5: W tym odcinku Jeremy, Richard i James zbudują własne przedłużane limuzyny, samochód rajdowy z Dakaru będzie się ścigać ze skuterami śnieżnymi, a Jeremy zaparkuje Rolls-Royce'a w basenie.

Odc. 6: Obejrzymy kultowe fragmenty serii Top Gear: gra samochodami w piłkę, próbę zbudowania własnych wozów kempingowych i wyprawę do Ameryki, gdzie prowadzący wdali się w prawdziwą walkę powietrzną.

Odc. 7: Siódma część najlepszych 41 momentów w historii Top Gear, to kolejne fragmenty, które zespół programu sam dla was wybrał. Zobaczymy Jeremy'ego w najmniejszym samochodzie świata, wyścig przez Japonię między Nissanem GTR i szybkim pociągiem, oraz Mini na skoczni narciarskiej.

Odc. 8: W ósmym odcinku Top Gear Top 41 Richard Hammond pokaże dziesięć najlepszych filmów ze wszystkich serii, w tym między innymi pojedynek samochodu rajdowego z bobslejem, wyprawę super samochodami do Włoch, próbę wybudowania przez Top Gear własnego wahadłowca kosmicznego oraz epicką morską wyprawę w amfibiach własnej konstrukcji.

"Tydzień z Top Gear" do zobaczenia od 19 do 25 sierpnia na kanale BBC Knowledge.