HUD (Head-Up Display) to rozwiązanie znane m.in. z samolotów myśliwskich - informacje dla pilona są wyświetlane w postaci grafiki na szybie.

W przypadku gadżetu opracowanego przez specjalistów z firmy Garmin dane dotyczące zaplanowanej trasy wyświetlane są bezpośrednio na przedniej szybie auta lub na dołączonym transparentnym ekranie.

Dane do systemu HUD przekazywane są bezprzewodowo przez Bluetooth ze smartfonów z uruchomioną aplikacją Garmin StreetPilot lub NAVIGON.

Urządzenie jest w pełni kompatybilne z smartfonami wyposażonymi w moduł Bluetooth i pracującymi pod kontrolą systemów iOS, Android lub Windows Phone 8.

Za pomocą HUD kierowca informowany jest o odległości do kolejnego zakrętu, aktualnej prędkości, ograniczeniach prędkości czy przybliżonym czasie przybycia do wyznaczonego celu. Ponadto HUD wyświetla wskazówki które pozwolą zająć właściwy pas ruchu oraz alarmy sygnalizujące przekroczenie dozwolonej prędkości. HUD ostrzega również o potencjalnych utrudnieniach w ruchu drogowym oraz o możliwej lokalizacji fotoradaru.

Urządzenie potrafi automatycznie dostosować poziom jasności wyświetlanych danych do warunków zewnętrznych i pory dnia.

Najnowsze rozwiązanie Garmin HUD jest proste w instalacji i konfiguracji. Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy wyświetlaniem informacji na przedniej szybie lub na dołączonym przezroczystym ekranie podłączonym bezpośrednio do systemu HUD.

HUD będzie dostępny w sprzedaży jeszcze tego lata w cenie 149 euro. W Polsce urządzenie powinno pojawić się ok. 15 sierpnia 2013 roku.