Jak informują ludzie z Hyundaia budowany specjalnie w tym celu obiekt będzie stałą bazą koreańskiego producenta, umożliwiającą przeprowadzanie testów na torze wyścigowym, powszechnie uznawanym za jeden z najtrudniejszych na świecie.

Reklama

Otwarcie nowego centrum zaplanowano na sierpień 2013 r. W czterokondygnacyjnym budynku o powierzchni 3622 m2, którego elewację wykonano ze szkła i metalu, znajdą się nowe warsztaty, biura oraz strefa dla gości VIP.

Hyundai

Nowe miejsce testowania samochodów można uznać, za… zbrojenie się na terenie przeciwnika. I to po zęby! Przypominamy, że Hyundai już ma jedno centrum badawczo-rozwojowe w niemieckim Rüsselsheim - powstało dziesięć lat temu i jest siedzibą działów technicznych oraz ocen.

Jak chwalą się przedstawiciele koreańskiego producenta łatwy dostęp do zlokalizowanej nieopodal placówki Nürburgring pozwoli na optymalną liczbę testów samochodów przeprowadzanych w ciągu roku, w tym żmudnych "przyspieszonych badań wytrzymałościowych". Te, polegają na wielotygodniowym symulowaniu przebiegu w trudnych warunkach, wynoszącego nawet 180 tys. km i dostarczają cennych danych dotyczących różnego rodzaju parametrów.

Tor Nürburgring to najlepsze miejsce do testowania trwałości pojazdów, a zdobyte tam doświadczenia i wiedzę będziemy mogli wykorzystać podczas wszystkich projektów rozwojowych dotyczących naszych samochodów. Nowy obiekt zwiększy możliwości testowania, co przełoży się bezpośrednio na korzyści dla klientów w zakresie jakości pojazdów Hyundai - powiedział Allan Rushforth, wiceprezes i dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe.

Hyundai podkreśla, że właśnie dzięki nowemu centrum jeszcze w 2013 roku zakończy przyspieszone badania wytrzymałościowe 11 pojazdów, w tym ocenę układu kierowniczego, zawieszenia i komfortu jazdy. Testy te pomogą w opracowaniu konfiguracji aut, odpowiadających na potrzeby i upodobania europejskich kierowców.