Grupa działała od 2011 roku. W tym czasie dopuściła się blisko 50-ciu kradzieży lub usiłowań kradzieży samochodów osobowych marek volkswagen i seat. Tylko w niewielkim Sokołowie Podlaskim udowodniono im 14 takich prób, z których część zakończyła się sukcesem. Ponadto sprawcy działali na terenie województw: lubelskiego i podlaskiego, a także w kilku krajach Unii Europejskiej.

Reklama

Kilka dni temu sokołowscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową, gdzie znaleziono części golfa skradzionego w tym mieście oraz podzespoły z kilkunastu innych aut skradzionych za granicą. Dzięki współpracy ze strażnikami granicznymi i policjantami z Białej Podlaskiej znaleziono jeszcze trzy takie miejsca, a w nich dwa auta i części od wielu innych.

Wszystkie skradzione samochody rozbierane były na części, a te później sprzedawane na giełdzie samochodowej lub w internecie. Zatrzymano trzech mieszkańców województwa podlaskiego w wieku od 28 do 36 lat. Dwóch z nich zostało aresztowanych, wobec jednego zastosowano dozór policyjny.