Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej dyrektor siedleckiego WORD-u Jacek Kobyliński wszystko po to, by każdy kto zgłosił chęć zdawania egzaminu na starych zasadach, miał na to szansę.

Reklama

Dotychczas w ośrodku przeprowadzano od 160 do 200 egzaminów dziennie. W ostatnich dniach liczba egzaminowanych przekracza 400 osób dziennie. Jacek Kobyliński zaznaczył, że zdecydowana większość przystępuje do egzaminu teoretycznego a praktyczny, którego zmiany nie dotykają, będzie zdawać w najbliższych tygodniach.

Kandydaci na kierowców, którym udało się dziś zdać egzamin teoretyczny po staremu nie kryją satysfakcji. W ich ocenie nowy egzamin będzie znacznie trudniejszy. Przyznają, że żeby się powiodło musieli ćwiczyć w ostatnim czasie nawet kilka godzin dziennie.

Dyrektor WORD w Siedlcach Jacek Kobyliński przyznał, że na razie chętnych do przystąpienia do egzaminu na prawo jazdy według nowych zasad nie ma zbyt wielu. Na każdy dzień zapisanych jest najwyżej kilkanaście osób.

Od jutra wchodzą w życie nowe regulacje dotyczące egzaminów teoretycznych na prawo jazdy. Kandydaci na kierowców nie będą już znali wcześniej pytań testowych. Będą mieli też mniej czasu na odpowiedź i nie będą mogli wrócić do pytań, na które już udzielili odpowiedzi. Jednym z elementów teorii będzie specjalny test.

Reklama

Nowy egzamin będzie również droższy. Na najpopularniejszą kategorię B prawa jazdy egzamin teoretyczny będzie kosztował 30 złotych a nie jak dotychczas 22 złote, natomiast cena egzaminu praktycznego wzrośnie ze 112 do 140 złotych.