W najbliższą sobotę wejdą w życie nowe przepisy dotyczące egzaminów na prawo jazdy. Szef warszawskiego WORD-u Andrzej Szklarski tłumaczy IAR, że właśnie z tego powodu w weekend będą one wstrzymane.

Reklama

W sobotę i niedzielę będzie ustawiany, podłączany i konfigurowany sprzęt. Odbędą się także szkolenia pracowników. Szklarski tłumaczy, że nowe oprogramowanie będzie udostępnione właśnie 19 stycznia, dlatego przeprowadzenie wcześniejszych szkoleń mijałoby się z celem.

Szef warszawskiego WORD-u wyjaśnia, że w poniedziałek rozpoczną się wcześniej zaplanowane szkolenia, dlatego pierwszy termin nowego egzaminu wyznaczono na 24 stycznia. Elementem szkoleń będzie także nowy system egzaminów teoretycznych.

Podobna sytuacja jest w innych Ośrodkach. Egzaminy wstrzymują między innymi WORD-y z Kielcach, Lublinie i Zamościu. Nowe przepisy zmieniają zasady egzaminu teoretycznego. Kandydaci na kierowców nie będą znali wcześniej pytań. Podczas sprawdzianu będą musieli rozwiązywać zadania między innymi na podstawie sfilmowanych sytuacji drogowych

Reklama