Inżynierowie Chevroleta podgrzewają atmosferę przed premierą nowego wcielenie corvette. Właśnie ujawnili, że kolejne wcielenie amerykańskiej legendy zadebiutuje na drogach pod koniec 2013 roku i będzie napędzany silnikiem V8 o pojemności 6,2 litra i szacowanej mocy 450 KM. Możliwości? 

Jednostka ukryta pod maską nowego modelu corvette ma oznaczenie LT1 i jest pierwszym silnikiem typu small block piątej generacji. Silnik uzbrojono w bezpośredni wtrysk paliwa, funkcję aktywnego zarządzania paliwem AFM (Active Fuel Management - system wyłącza połowę cylindrów przy mniejszym obciążeniu jednostki - to ma sprawić, że ośmiocylindrowe serce spali mniej paliwa) oraz układ zmiennych faz rozrządu.

Ostateczne dane dotyczące mocy, osiągów i zużycia paliwa producent ujawni na początku 2013 roku, jednak już teraz mądre głowy z Chevroleta chwalą się, że nowość będzie najmocniejszym standardowym wcieleniem corvette w historii, generującym według wstępnych danych 450 KM mocy i 610 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Co więcej to ma być także najszybsza generacja corvette w historii - sprint od 0 do 100 km/h ma trwać mniej niż sekundy. 

Superszybki wózek z USA ma również spalać najmniej w historii modelu corvette - na autostradzie spalanie ma wynosić około 9 l/100 km. Tylko po co to oszczędzanie - ten samochód ma topić asfalt i wkurzać "zielonych" a nie jeździć o kropelce...

http://www.youtube.com/watch?v=lZ0JGkjtZXQ