Opony zimowe obowiązkowe. Zobacz, kiedy dostaniesz mandat

Kiedy mandat za zupełnie nowe wykroczenie? Właśnie wyszły na jaw nowe fakty dotyczące zmian w kodeksie drogowym. Wiadomo od kiedy do kiedy trzeba będzie mieć zimówki. Ich brak będzie słono kosztował.

wróć do artykułu
  • ~rob
    (2012-09-13 20:29)
    Bzdura! Jeszcze wyznaczcie kolory samochodów jakimi można się poruszać
  • ~lysy
    (2012-09-13 16:59)
    nidlugo bedzie nakaz farbowania wloso na ryzy
  • ~brutus
    (2012-09-13 10:20)
    To,że w sejmie 80% posłów to durnie było dla mnie zawsze jasne. Ale, że są aż tak głupi tego się nie spodziewałem. Wprowadzenie przymusu i sztywnych terminów zmiany opon to już nie brak wyobraźni czy wiedzy to debilizm, dziedziczny, nieuleczalny. Np. 17 październik, Zakopane , - 15C i 30 cm. śniegu, śmigam na letnich bo do 1 listopada jeszcze 2 tygodnie. Pytanie : zapłacę mandat czy nie?
  • ~pepek05
    (2012-09-14 15:14)
    Dalaczego opony zimowe a nie gąsienice i pług na przedni zderzak - wtedy i zaspy niestraszne a i wydatek wiekszy!
  • ~biedny
    (2012-10-14 19:37)
    To wyciąganie pieniędzy od kierowców.
  • ~drajwer
    (2012-10-21 18:13)
    czysta głupota nabijanie kieszeni złodziejom niech sie zajmom drogowcami których co rok zima zaskakuje bedom jeżdzili tylko ci co ich stać na opony ludziom niech dadzom zarobić a pużniej durne pszepisy wymyślali złodzieje.
  • ~pixi
    (2012-10-21 12:05)
    w komunie było o wiele lepiej !!!
  • ~kierowca
    (2012-09-14 21:20)
    sami żeście sobie takich debili PO-PIS owskich wybrali to teraz nie plumkać ;]
  • ~NoName
    (2012-10-16 08:04)
    Jak ktoś nie umie jeździć w zimie to autko proszę pozostawić w garażu lub na parkingu. Kiedy bylo tylko D124 i jakoś problemu nie było - po prostu kierowcy mieli rozum tam gdize trzeba a rząd nie zajmował się pierdołami pokroju "zmuszanie do wymiany" w "trosce o kierowce". Świat Orwella Szanowni Państwo
  • ~fso polonez
    (2012-10-01 21:40)
    Tu tylko chodzi o to zeby wiecej kasy zebrac od tych biednych kierowcow. Bo bieda w polsce a zaplaca ci ktorzy nie maja kasy.
  • ~robert
    (2012-09-20 21:22)
    dziwne skoro 95% polaków zmienia a tylko 5% to po co ta ustawa dla tych 5%??? aż tak martwią się ci posłowie..?
  • ~kierowca
    (2012-09-12 23:24)
    najpierw PIS wprowadził fotoradary do straży miejskich a teraz PO zimówki w listopadzie gdzie potrafi być +15 stopni :D pięknie nas golą równo ze skórą pięknie.
  • ~sed
    (2012-09-14 16:09)
    ale jaja, ciekawe kto i jak będzie mierzył te temperaturę ujemną, jakim termometrem (konieczny atest) jakie uprawnienia (mierzący po przeszkoleniu), czy będą brać pod uwagę wiatr i to, ze czarny asfalt czasem prze ujemnej temperaturze powietrza ma temperaturę dodatnią - no zgon po [prostu
  • ~gugcia
    (2012-09-13 18:01)
    najbardziej ubawil mnie fragment,ze mandatu nie bedzie sie nakladac w dni z dodatnia temperatura.To beda jaja-np. o godz 0,05 dnia 3.12. policja bedzie mierzyc temperature-gdzie? w jednym miejscu miasta?przy drodze? w powietrzu?,a co z temp.w terenie,a jak jest duze miasto o roznej budowie geologicznej to sa miejsca,gdzie temperatury roznia sie nawet o 5stopni,w tym samym miescie.A wies?Sa tkzw.zastoiny mrozowe,np. za Krakowem w terenach parkow jurajskich sa miejsca gdzie w grudniu o 7 rano jest minus 2 stopnie,gdy na drodze 1 km dalej jest juz plus 4 stopnie,znam to,bo mam tam dom od 30 lat,przed domem w dolinie jurajskiej minus 5,w Krakowie,po 20 minutach jazdy plus 4.To beda takie jaja z tymi mandatami zaleznymi od temperatury,ze studenci prawa napisza kilka prac mgr na temat procesoe,jakie beda sie toczyc w sprawie temperatury owego dnia.Juz to widze oczami duszy,jak mawial poeta.
  • ~saba
    (2012-09-13 11:21)
    Banda POpaprańców o bezpieczeństwo zmotoryzowanych zadbała tak jak
    minister zdrowia o dobro pacjętów.
  • ~bogdan
    (2012-10-16 21:25)
    ja powiem tylko jedno,obecnie nie ma zadnej mozliwosci ,jak wymienic opony na zimowe,nie mniej jednak trzeba stwierdzic ,ze podle zdzierstwo rzadu i szukanie na chama pieniedzy,dosiega zenitu...500 zlotych kary za brak zimowek to 30 procent polskiej zdechlej pensji,,,s...yny.
  • ~niki
    (2012-10-23 18:07)
    posłowie RP naprawdę starają się ze wszystkich sił żeby nazywać ich bez pierwszej literki:)))" jak będzie plus to nie dostanę mandatu...no rewelacja poprostu; " szefie nie da rady przyjechać do robota, temperatura spadła do -1 C."
  • ~prowincjusz
    (2012-11-04 22:09)
    przykładowo 12 grudnia gogz 13 temperatura +1 i nie dostane mandatu a za ok 4gosz temperatura -2 i już mam mandat te buraki z sejmu są chore jak cały ten bałagan ja zarabiam 1200zł mam rodzine na utrzymaniu i stare 14letnie auto do pracy mam 35km niech te buraki z sejmu doprowadzą do tego żeby PANOWIE ZACZĘLI NAM LEPIEJ PŁACIĆ ZA WYKONANA PRACĘ WTEDY NAPEWNO BĘDZIE WIĘKSZOŚĆ SPOŁECZEŃSTWA STAĆ NA NOWE OPONY ZIMOWE ja mam do wyboru albo utrzymanie rodziny albo opony jako mąż i ojciec 3dzieci wybieram rodzinę
  • ~vp
    (2012-09-14 00:44)
    Znając polskich posłów to znajdzie się zapis lub inne warunki pogodowe a w szczególności letnie ,lub inne opony.
  • ~olo
    (2012-09-14 14:50)
    debilne wystrczy zrobic przymus od 1 listopada do 28 lutego, wtedy wiadomo ze jak ktos zakłada i tak zrobi to wczenie