NSG Group, właściciel spółek Pilkington w Polsce, zapowiada w komunikacie otwarcie nowej fabryki szyb samochodowych w Chmielowie (w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej). Budowa tego zakładu rozpoczęta we wrześniu 2011.

Reklama

Teraz koncern informuje, że zbliża się do zakończenia budowy obiektu zakładu i planuje otwarcie nowej fabryki w połowie września 2012 roku. Zakład w Chmielowie to druga (obok zakładu w Sandomierzu) fabryka szyb samochodowych Pilkington Automotive w Polsce.

Fabryka będzie produkować przednie, boczne i tylne szyby samochodowe przeznaczone do czołowych marek samochodów osobowych i ciężarowych, takich jak General Motors, Ford, Volkswagen oraz Fiat. Zakładana wielkość produkcji to 7 milionów sztuk szyb rocznie, co oznacza podwojenie dotychczasowej mocy wytwórczej Pilkington Automotive w Polsce.

W lipcu zamontowane zostały linie do produkcji szyb laminowanych. Obecnie trwa testowanie maszyn, tzw. rozruch linii, który zakłada próbną produkcję modeli szyb samochodowych. Rozpoczęcie właściwej produkcji planowane jest na wrzesień 2012. Również we wrześniu 2012 NSG Group zamierza oddać do użytku nową halę magazynową, w której zlokalizowane będą także stanowiska do montażu elementów dodatkowych.

Pilkington zajmuje się produkcją szkła od 1826 roku. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Powiększone NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych. Produkcja odbywa się w 29 krajach na czterech kontynentach. Produkty sprzedawane są w 130 krajach.