Hyundai i Kia na celowniku! Chcą zablokować sprzedaż tych samochodów

| Aktualizacja:

Francuski rząd zwrócił się w piątek do Komisji Europejskiej o wprowadzenie kontroli importu samochodów z Korei Płd. do UE w ramach obowiązującej umowy o wolnym handlu. Paryż uważa, że wzrost sprzedaży południowokoreańskich aut szkodzi francuskim producentom.

wróć do artykułu
 • ~cng
  (2012-10-25 19:48)
  trzeba produkować dobre produkty w rozsądnej, akceptowanej przez konsumentów cenie. Jakoś nie zauważyłem, żeby samochody francuskie były szczególnie atrakcyjne. Jedyny wyjątek stanowią hydro-pneumatyczne zawieszenia firmy Citroen.
 • ~Mechanior
  (2012-08-16 10:50)
  Uwolnienie handlu z Koreą oznacza w praktyce, że zalewa ona swymi towarami rynek europejski, zaś import do Korei jest śladowy. W tym kraju nie ma ubezpieczenia społecznego, emerytur, itp., a więc robocizna kosztuje mniej. Do tego często rząd skrycie dotuje produkcję na eksport. Wszystko to zapewnia niższe ceny. Byłem tam przez miesiąc i widziałem tylko kilka samochodów produkcji zagranicznej. Pomyślcie o tym, zanim żachniecie się na Francuzów.
 • ~Mechanior
  (2012-08-16 10:50)
  Uwolnienie handlu z Koreą oznacza w praktyce, że zalewa ona swymi towarami rynek europejski, zaś import do Korei jest śladowy. W tym kraju nie ma ubezpieczenia społecznego, emerytur, itp., a więc robocizna kosztuje mniej. Do tego często rząd skrycie dotuje produkcję na eksport. Wszystko to zapewnia niższe ceny. Byłem tam przez miesiąc i widziałem tylko kilka samochodów produkcji zagranicznej. Pomyślcie o tym, zanim żachnie się na Francuzów.
 • ~Dekiel
  (2012-08-07 00:00)
  To niech żabojady robią lepsze i tańsze samochody.
 • ~Tade
  (2012-08-06 21:26)
  Francuzi się denerwują, ponieważ ich samochody są za drogie. Przez kilka miesięcy obniżają ceny, np. Citroen C4 Picasso kosztuje obecnie o 1/4 mniej niż jeszcze parę miesięcy temu. Nadal jednak ludzie wolą kupować samochody marki Hyundai, które są nie tylko tańsze, ale i lepsze. O jakości Kia też dobrze się mówi, ale kiedyś znajomy miał awarię w samochodzie na gwarancji i robili mu trudności z częściami zamiennymi (podobno nie ma).
 • ~Abdank
  (2012-08-06 15:36)
  Jak obniżą cenę na to swoje badziewie, to może będą konkurencyjni. Teraz nawet Czesi robią lepsze samochody, a od Niemców dzieli ich galaktyka.
 • ~myczek
  (2012-08-06 14:52)
  Francuskie sa dobre tylko ślimaki
 • ~Przem
  (2012-08-06 10:49)
  Taaa...a gdzie tu wolność konkurencji? Gdyby Francuzi robili dobre i niezawodne samochody w niezłej cenie nie musieliby się martwić konkurencją koreańską. A tak starają się swoje buble ochronić przepisami...