Tegoroczne oficjalne otwarcie było zdecydowanie rekordową pod względem frekwencji odsłoną Gran Turismo Polonia. Kilkadziesiąt tysięcy osób podziwiało 140 najpiękniejszych, najszybszych i najdroższych samochodów świata, prezentujących swoje wdzięki na ulicznym pokazie. Palenie gumy, zawrotne prędkości i przyprawiający o dreszcze ryk supermocnych silników wywoływały brawa i okrzyki zadowolenia wśród zebranej publiczności. – Liczba osób i samochodów na ulicy Hlonda po raz kolejny przekonała nas, że zmierzamy w dobrą stronę. Gran Turismo Polonia z roku na rok rośnie w siłę, stając się największym tego typu wydarzeniem w Polsce, a może nawet Europie – mówi Peter Ternstrom, organizator imprezy.

Reklama
fot. Jakub Sechawer / Gran Turismo Polonia

Na pewno ósma edycja przejdzie do historii GTP jako bardzo udana. W dużej mierze stanie się tak za sprawą wyjątkowych atrakcji. Pierwszą z nich był udział w tegorocznej imprezie marki Koenigsegg. Słynna szwedzka stajnia po raz pierwszy zaprezentowała w Polsce swój samochód. Zgromadzona w Poznaniu publiczność mogła podziwiać wart ponad 2,5 mln zł model CCX – jeden z najbardziej utytułowanych pojazdów skandynawskiej firmy. Bolid wziął również udział w nietypowym pokazie – pojedynku z helikopterem Robinson R44 na dystansie 2,5 km. Pomimo wiatru utrudniającego zajęcie obu maszynom pozycji startowej ostatecznie udało się rozegrać ten nietypowy wyścig. Wynik pozostał jednak nierozstrzygnięty, gdyż helikopterowi nie udało się utrzymać w torze jazdy. W tym samym czasie Koenigsegg CCX pokazał swój niesamowity potencjał osiągając na prostej ponad 300 km/h!!! Doceniła to publiczność, która nagrodziła prowadzącego pojazd Jensa Sverdrupa gromkimi brawami.

fot. Jakub Sechawer / Gran Turismo Polonia

Po gorącym dniu otwartym Gran Turismo Polonia przenosi się na Tor Poznań, gdzie przez trzy dni kierowcy będą trenować pod okiem doświadczonych instruktorów. Fotorelację z zamkniętej części imprezy będzie można śledzić na profilu Gran Turismo Polonia na portalu społecznościowym facebook (www.facebook.pl/GranTurismoPolonia.pl).

fot. Jakub Kryś / Gran Turismo Polonia