Nowy Lexus GS został wyposażony w szerokoekranowy ciekłokrystaliczny wielofunkcyjny wyświetlacz o przekątnej 12,3 cala. Zdaniem producenta to największy wyświetlacz, jaki do tej pory znalazł się samochodzie produkowanym seryjnie.

Reklama

Jego wielkość oraz położenie zostały dobrane pod względem możliwości odczytu jednym spojrzeniem. Do minimum ograniczają odrywanie wzroku od sytuacji na drodze. Istnieje możliwość wybrania własnej animacji początkowej, a na podzielonym ekranie można teraz wyświetlać dwa odrębne rodzaje informacji. Konstruktorzy uważają, że to spore ułatwienie, które ogranicza konieczność przełączania funkcji.

Funkcje wyświetlacza obsługiwane są za pomocą zdalnego sterownika dotykowego Remote Touch, którego obecna druga generacja jeszcze bardziej przypomina mysz komputerową, czyniąc korzystanie z niego bardziej intuicyjnym. Jego ergonomiczne usytuowanie eliminuje konieczność wykonywania zbędnych ruchów, zapewniając przy tym funkcjonalność i wygodę obsługi w komfortowej pozycji przedramienia wspartego na podłokietniku.