Wyścigowe Mistrzostwa Polski Kia Picanto "Kia Lotos Race" skusiły niemal 30 zawodników. Właśnie tylu kierowców spodziewa się organizator na początku maja na starcie pierwszej rundy tego markowego pucharu. Jak się dowiadujemy zdecydowana większość kierowców już odebrała swoje samochody.

Reklama

Teraz wyścigowe picanto są modyfikowane w firmach współpracujących z organizatorem mistrzostw. Spis zmian obejmuje m.in. zamontowanie klatki bezpieczeństwa, wstawienie kubełkowego fotela, założenie systemu gaśniczego i pozostałych elementów gwarantujących bezpieczeństwo kierowcy.

Wszelkie modyfikacje objęte są ścisłym regulaminem technicznym. Zawodnik, w którego wyścigówce sędziowie wykryją najdrobniejsze odstępstwo od wytycznych zostanie odpowiednio ukarany - jak widać nie opłaca się kombinować.

Na filmie zobaczycie proces budowy pucharowego picanto. Dowiecie się także co o nowej wyścigówce Kii sądzi Tomasz Kuchar, jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych.

http://www.youtube.com/watch?v=eRP-jUofxTI

Reklama

Kto powalczy o tytuł wyścigowego mistrza Polski? Na liście startowej pierwszego z trzech planowanych sezonów Mistrzostw Kia Picanto, znaleźli się m.in. finaliści ubiegłorocznego konkursu "Kia Lotos Race 2011". Jest również kilku debiutantów, a także zawodnicy znani z rozgrywanego w latach 2006 - 2010 Kia Lotos Cup.

Reklama

Kiedy i gdzie? Nowe wyścigówki chrzest bojowy przejdą 4 maja 2012 roku - wtedy organizator mistrzostw zaplanował pierwszą rundę zawodów. Polem walki będzie niemiecki tor EurospeedwayLausitz. Kia Lotos Race będzie tam częścią wyścigowego weekendu DTM.

Dwa tygodnie później zawodnicy wybiorą się do Austrii, gdzie KLR zadebiutuje na torze Red Bull Ring. Pierwszą połowę sezonu uczestnicy mistrzostw zakończą na rodzimym torze "Poznań".

Bardzo się cieszę z zainteresowania naszą inicjatywą i mam nadzieję, że tak jak poprzednia edycja naszych wyścigowych przygód, tak i „Kia Lotos Race” odniesie sukces - mówił Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska. Pamiętam, że po zakończeniu pierwszego sezonu poprzedniego Pucharu Picanto jeszcze nam przybyło uczestników, więc liczę się z tym, że i w tych mistrzostwach może stać się podobnie. Mamy przed sobą emocjonujący sezon, dzięki naszym partnerom jesteśmy w stanie przygotować cenne nagrody dla zwycięzców, a bardzo atrakcyjny kalendarz tegorocznych startów też powinien być magnesem dla młodych zawodników. To właśnie dla nich Kia Lotos Race jest szansą na pokazanie się z najlepszej strony, poznanie zagranicznych obiektów i zdobycie bezcennego doświadczenia. Ja mogę teraz jedynie życzyć im powodzenia.

Cały kalendarz sześciu rund dostępny jest na stronie Mistrzostw www.kialotosrace.pl oraz na stronie Polskiego Związku Motorowego, organizatora Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.