Już po raz 24. w niemieckim mieście Essen położonym w Zagłębiu Ruhry odbędą się (od 21 do 25 marca) targi "Techno Classica".

Reklama

Organizatorzy spodziewają się ponad 180 tys. specjalistów oraz miłośników starych samochodów. Podczas imprezy Audi Tradition zaprezentuje się pod hasłem "Wyścigi górskie", przedstawiając cztery generacje zwycięskich pojazdów: Auto Union Typ C Bernda Rosemeyera, Audi Typ C "Alpensieger", które od 1912 do 1914 roku trzy razy z rzędu wygrywało międzynarodowy austriacki wyścig alpejski oraz NSU 1300 TT, w którym Siegfried Spiess, w roku 1965, został Górskim Samochodowym Mistrzem Niemiec we wszystkich klasach.

Inne

Szczególnym wydarzeniem będzie obecność na targach modelu Audi Sport quattro S1, w którym przed 25 laty, żyjąca legenda rajdów Walter Rohrl, w rekordowym czasie wspiął się na szczyt Pikes Peak. Wśród wielu klasyków wystawionych przez Audi Tradition znajdą się również motocykle - DKW oraz NSU.

Aż pięciokrotnie będzie można w tym roku podziwiać w akcji Srebrną Strzałę Auto Union. Cały cykl rozpocznie Jacky Ickx, który usiądzie za kierownicą Auto Union Typ D podczas Grand Prix Historique w Monako (11-13 maja). Następnym etapem jest ojczyzna sportów motorowych Wlk. Brytania, gdzie od 29 czerwca do 1 lipca, na Goodwood Festival of Speed, spodziewanych jest ponad 160 tys. miłośników motoryzacji. Audi Tradition będzie również obecne na tegorocznym Goodwood Revival (14-16 września), ale wcześniej zaplanowano pobyt w Austrii na Ennstal Classic 2012 (11 do 14 lipca) oraz w Belgii. Tam, 28 lipca, Auto Union Typ C, zainauguruje wyścig 24-godzinny na torze Spa-Francorchamps, na którym w roku 1937 zdobyło Grand Prix Belgii.

Inne

W połowie maja pięć modeli DKW z lat 50. ubiegłego wieku uda się w drogę do miasta Brescia we Włoszech. Tam wystartują w odbywającym się w dniach 18-20 maja słynnym na całym świecie wyścigu Mille Miglia. Kolejnym sportowym wydarzeniem jest rajd alpejski Kitzbuhler (30 maja-2 czerwca). Już drugi rok z rzędu Audi Tradition będzie pokonywać austriackie góry. W tym roku będą to modele DKW GT Malzoni, NSU TT oraz Audi 100 Coupé.

W kalendarzu imprez pojazdów historycznych znalazły się tak uznane wydarzenia jak Donau Classic w Ingolstadt (21-23 czerwca), Heidelberg Historic (12-14 lipca), Classic Days Schloss Dyck (3-5 sierpnia) czy Sachsen Classic (16-18 sierpnia) - organizowany w regionie z którego pochodzi marka z czteroma pierścieniami. Audi po raz pierwszy wystąpi także podczas Bodensee Klassik (3-5 maja) prezentując tam pięć youngtimerów. Kolejne wydarzenia, na które warto zwrócić uwagę, to spotkanie fanów NSU w Neckarsulm (7-10 czerwca), imprezy Schottenring Classic Grand Prix (18-19 sierpnia) oraz Schloss Bensberg Klassik (7-9 września).

Gran Premio Nuvolari (21-23 września), drugie spektakularne wydarzenie w pięknej Italii, zakończy tegoroczny sezon imprez Audi Tradition.