Na trasie liczącej 57 km z Mar de Plata do Santa Rosa de la Pampa Małysz, jadący Mitsubishi Pajero z pilotem Rafałem Martonem, uzyskał czas 49.40. W rywalizacji kierowców samochodów prowadzi Rosjanin Leonid Nowicki (32.12) przed Krzysztofem Hołowczycem (32.17).

Reklama

Na 118. lokacie sklasyfikowany został Piotr Beaupre (BMW X5 CC), ze stratą ponad 37 minut, zaś Albert Gryszczuk (Pajero) miał awarię sprzęgła i musiał czekać na pomoc ciężarówki serwisowej. Do mety dotarł ponad trzy godziny po najlepszych.

Wśród motocyklistów prowadzi Chilijczyk Francisco Chaleco Lopez, a Jakub Przygoński jest piąty. Marek Dąbrowski sklasyfikowany jest na 24. lokacie, a Jacek Czachor (wszyscy Orlen Team) - 48.

W wyścigu quadów Łukasz Łaskawiec (RMF Caroline Team) przegrał tylko, o niewiele ponad pół minuty, z Urugwajczykiem Sergio La Fuente. W czołówce są również Rafał Sonik (ATV Polska) - 7. i Maciej Albinowski (RMF Caroline Team) - 11.

Z powodu nieprzepisowych pojazdów Polacy nie są jednak oficjalnie klasyfikowani. Wszyscy złożyli protest i czekają na jego rozpatrzenie.

Reklama

Zmagania ciężarówek rozpoczęły się najlepiej dla Holendra Marcela van Vlieta. Z czterech polskich ekip, najlepsze, 27. miejsce zajmuje Józef Cabała (KM Racing Team). Do lidera traci dziesięć minut.

34. edycja Rajdu Dakar rozpoczęła się tragicznie, w niedzielę w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku śmierć poniósł argentyński motocyklista Jorge Martinez Boero. Miał 38 lat.

Wyścig zakończy się 15 stycznia w stolicy Peru - Limie. Zawodnicy pokonają prawie 8,5 tys. kilometrów.