Nikt dotychczas w Polsce nie wyprodukował tego typu filmu w tak dobrej jakości dźwięku, nagrania wideo i montażu w jakości HD. W jego realizacji brało udział kilka osób: realizatorzy dźwięku, muzycy, kamerzysta, montażysta oraz zespół odpowiedzialny za reżyserię.

Reklama

Efektem blisko dwumiesięcznych prac jest film prezentujący grę na samochodzie Ford Focus. Wszystkie dźwięki są tylko i wyłącznie odgłosami zgranymi z samochodu. To muzyka auta, jaką nieświadomie wygrywa często każdy z nas, naśladując zwykłe, codzienne czynności wykonywane podczas eksploatacji samochodu.

Inne

Nagrywając ich odgłosy, udało się stworzyć spójny utwór muzyczny.

"Realizacja projektu składała się z pięciu części, pierwszym z nich było utworzenie scenariusza. Po jego zaaprobowaniu, ekipa realizująca projekt przystąpiła do kolejnego etapu jakim było nagranie dźwięków emitowanych przez samochód. Przy użyciu kilku profesjonalnych mikrofonów nagrano kilkadziesiąt ścieżek dźwięków samochodu. Trzecim krokiem było stworzenie kilku krótkich propozycji muzycznych, tak, aby na ich podstawie można było wybrać najlepszą wersję muzyczną, która później została użyta jako baza pełnego utworu. Ostatni etap to nagranie wideo w jakości HD oraz montaż materiałów w taki sposób, aby wszystko tworzyło spójną całość. Efekty prac są dostępne na naszym kanale YouTube" - powiedział Mikołaj Małecki, dyrektor zarządzający firmą Auto-Boss.