Mundurowi z lęborskiej drogówki dostali informację o kierowcy opla astry, który na jednej ze stacji paliw w Wejherowie ukradł paliwo i odjechał. Zgłoszenie przekazano wszystkim policjantom w terenie. Patrol zauważył opisany samochód tankujący paliwo na kolejnej stacji. Na widok radiowozu kierowca zaczął uciekać w kierunku Wejherowa. Policjanci ruszyli w pościg. Kierowcę zatrzymano w Godętowie.

24-letni kierowca podczas pościgu wielokrotnie nie stosował się do przepisów ruchu drogowego i swoim zachowaniem na drodze stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu rozwijając prędkość nawet 185 km/h. W czasie kontroli okazało się, że w aucie gdynianina założone były skradzione tablice rejestracyjne, a w samochodzie przewoził baniaki z paliwem skradzionym w Wejherowie.

Kierowca otrzymał mandat w wysokości 1000 zł i 8 punktów karnych za popełnione podczas ucieczki wykroczenia oraz brak prawa jazdy. Ponadto odpowie za kradzież tablic rejestracyjnych oraz paliwa za co grozi mu wysoka grzywna.

p