Skoda w 2017 roku ustanowiła nowy rekord sprzedaży - czeski producent na całym świecie dostarczył kierowcom 1 200 500 samochodów. W całej 122-letniej historii marki nie notowano takiego wyniku. Tym samym Skoda już czwarty rok z rzędu wpisała w księgach ponad milion sprzedanych samochodów (i pomyśleć, że Volkswagen interesował się także FSO...). A do modeli, które przyczyniły się do tego osiągnięcia jest Fabia.

Reklama

Od 1999 roku na świecie sprzedano przeszło 4 mln sztuk tego modelu. Obecna, trzecia generacja przekroczyła pułap pół miliona dostarczonych samochodów. W Polsce Skoda Fabia jest numerem jeden, najczęściej sprzedawanym nowym autem. Tylko w 2017 roku kierowcy nad Wisłą kupili 19 047 egzemplarzy czeskiego produktu (wynik lepszy o ponad 26 proc. niż w roku 2016).

Nowa Skoda Fabia w Polsce latem

Teraz Skoda zdecydowała się podbić stawkę i odmłodziła aktualnie oferowaną generację Fabii. Wiadomo, że po wizycie u chirurga w aucie zmienił się wygląd przedniego pasa. Samochód patrzy na świat przez nowe reflektory z techniką LED. Po raz pierwszy także tylne światłą będą diodowe. Lśniąca osłona chłodnicy i maska silnika z przetłoczniami przypominają elementy montowane w modelu Karoq (CZYTAJ WIĘCEJ>>).

Technicznie Fabia wjeżdża na wyższy poziom. Na pokładzie przewidziano nowe multimedia i lepsze systemy bezpieczeństwa. Skoda obiecuje również promocyjne pakiety wyposażenia.

Reklama
Skoda

Skoda Fabia w nowej odsłonie zadebiutuje w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie. W Polsce pojawi się w sierpniu 2018 roku.