W czasie salonu samochodowego w Paryżu zadebiutował soul w nowej odsłonie. Samochód dostał ostrzej wystylizowane zderzaki z chromowaną listwą. Wlot powietrza w kształcie tygrysiego nosa przypomina ten z modelu sportage. Auto można mieć z opcjonalnymi reflektorami ksenonowymi ze światłami LED do jazdy dziennej. W kabinie pojawiły się świeże materiały i nowe systemy multimedialne z Android Auto i Apple CarPlay. Także lista układów pilnujących bezpieczeństwa jest znacznie bogatsza. Jednak najważniejsza nowość skrywa komora silnika.

Reklama
KIA

TurboSoul z silnikiem 1.6 T-GDI o mocy 204 KM

Do tej pory turbobenzynowa jednostka 1.6 była zastrzeżona dla modeli spod znaku GT - cee’da i pro_cee’da. Teraz ten silnik wszczepiono pod maskę soula - w efekcie auto ma przyspieszać od 0 do 100 km/h w 7,8 sekundy. Prędkość maksymalna - 200 km/h. Producent obiecuje średnie zużycia paliwa na poziomie 6,9 l/100 km. Moment obrotowy na przednie koła trafia za pośrednictwem 7-biegowej przekładni o dwóch sprzęgłach (7DCT).

KIA
Reklama

Specjalnie dla modelu soul 1.6 T-GDI przewidziano większe hamulce. Seryjnie montowane wentylowane przednie tarcze mają średnicę 300 mm, opcjonalne są o 20 mm większe. Średnica litych tarcz hamulcowych z tyłu pozostaje bez zmian i wynosi 262 mm. Lepszy "sprzęt" kosztuje ekstra, ale pozwala skrócić drogę hamowania ze 100 km/h do 0 z 35,5 m do 35,3 m. Konstruktorzy twierdzą też, że większe hamulce są bardziej odporne na przegrzanie niż seryjne i gwarantują stałą skuteczność niezależnie od liczby hamowań.

KIA
Dwie nowości na rynku. Kia soul w nowej odsłonie i mocarny soul 1.6 T-GDI pojawią się w sprzedaży w Polsce w pierwszym kwartale 2017 roku.
KIA

Kia carens w nowej odsłonie

Także kia carens debiutuje w nowych szatach. Siedmioosobowy van otrzymał zmienione zderzaki, nowe tylne lampy z charakterystycznym „autografem” świateł pozycyjnych oraz nową osłonę chłodnicy w kształcie tygrysiego nosa. Świeżość wlała się także do wnętrza - elementy w kolorze metalicznym lub czarnym, lakierowane na wysoki połysk sprawiają, że kabina sprawia wrażenie zrobionej z materiałów lepszej jakości niż w modelu przed modernizacją.

KIA

Najnowsza wersja rodzinnego vana ucieszy systemem multimedialnym z nawigacją i 7- lub 8-calowym ekranem dotykowym, a także z aplikacjami Apple CarPlay i Android Auto. Po raz pierwszy w tym modelu jest dostępny pakiet wspomagania kierowcy DRIVE WISE, który obejmuje wykrywanie pojazdów w martwym polu z systemem monitorowania ruchu pojazdów podczas cofania oraz układ rozpoznawania znaków drogowych z ograniczeniem prędkości, wyświetlanym na ekranie między zegarami. Na listę dodatków wpisano też nowy system JBL Premium Sound.

Kia carens w nowej odsłonie będzie dostępna w Polsce już w październiku.

KIA
KIA
KIA
KIA