Audi 19 listopada w czasie salonu samochodowego w Los Angeles odsłoni pierwsze dzieło nowego szefa stylistów i projektantów Marc’a Lichte.

Reklama

Dla 45-letniego Lichte, który w lutym 2014 objął stery Audi Design, duże znaczenie mają najważniejsze cechy Audi - sportowy duch, lekka konstrukcja, napęd quattro.

Przedstawiciele niemieckiej marki twierdzą, że nowy język stylistyczny jest pełen pozytywnych emocji, a w przypadku Audi nowy prototyp na wystawie w Los Angeles, oznacza nowy początek jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny jak i wystrój kabiny.

Marc Lichte urodził się 9 sierpnia 1969 w Arnsberg w Nadrenii Północnej-Westfalii. W roku 1996 rozpoczął pracę w koncernie Volkswagen AG, studiując jednocześnie projektowanie transportu na Uniwersytecie w Pforzheim. Na początku pracował jako projektant wyglądu zewnętrznego pojazdów, by w 2006 roku zostać szefem całego Studia Stylistyki Wewnętrznej. W Volkswagenie Marc Lichte pracował nad wieloma modelami wdrożonymi do produkcji seryjnej, m.in. nad golfem 5, 6 i 7, passatem 6, 7 i 8, touaregiem i nad phaetonem.