Infiniti na początku października w czasie salonu samochodowego w Paryżu zaprezentuje prototyp o nazwie Q80 inspiration. Jako zwiastun najnowszego dzieła japoński producent ujawnił pierwsze zdjęcie tego auta.

Reklama
Infiniti

Już teraz wiadomo, że infiniti Q80 Inspiration ma 5052 mm długości i szeroki, bo wynoszący 3103 mm, rozstaw osi. Dla prototypu opracowano specjalne, 22-calowe felgi aluminiowe o pięciu podwójnych ramionach. Twórcy twierdzą, że najnowszy model wręcz szokuje imponującą bryłą o szerokości 2027 mm i wysokości 1350 mm.

Auto nie ma bocznych lusterek. Dach w kształcie kropli deszczu wykonano z lekkiego szkła. Nie zabrakło charakterystycznego tylnego słupka w kształcie strzały.

Portalowe drzwi otwierają się jak wrota do garażu. Kabina oferuje cztery osobne fotele, które otaczają elementy wykonane z włókna węglowego, aluminium i skóry.

Reklama

Przedstawiciele Infiniti twierdzą, że prototypowe czterodrzwiowe Q80 inspiration zapowiada debiut japońskiej marki w segmencie luksusowych samochodów typu "fastback". To oznacza, że audi A7 sportback i porsche panamera nie mogą spać spokojnie? Wiadomo, że do stylistyki i elementów technologicznych Q80 będą odwoływać się w najbliższych latach cztery studia projektowe Infiniti, rozlokowane w różnych częściach globu.

Napęd? Infiniti obiecuje, że w czasie paryskiej prezentacji Q80 inspiration zdradzi szczegóły dotyczące hybrydowej, benzynowo-elektrycznej jednostki napędowej. Moc? Podobno 550 KM! W opinii konstruktorów taki zespół zapewni wysokie osiągi, przy niskim zużyciu paliwa. Nie zabraknie także dodatkowych smaczków technologicznych.