Junak - legendarna polska konstrukcja, produkowana przez Szczecińską Fabrykę Motocykli, zaskarbiła sobie uznanie użytkowników od rozpoczęcia produkcji w 1956 roku, aż po jej zakończenie 9 lat później. Historia "Polskiego Harley'a" - tak określano Junaka, pokryła się grubą warstwą kurzu. W 2009 roku na wskrzeszenie marki zdecydowała się bydgoska firma Almot.

Reklama

Dziś jej przedstawiciele nie narzekają na decyzję. Zwłaszcza, że wprowadzenie przepisu o możliwości jazdy motocyklem o pojemności 125 ccm z "prawkiem" kategorii B nakręciło biznes. A junak RS 125 należy do najczęściej kupowanych modeli z oferty marki. Teraz na polskim rynku pojawiła się bardziej sportowa odmiana tego motocykla.

Najważniejszą cechą nowego junaka RS 125 PRO jest zwiększona o ponad 2 KM moc jednostki napędowej. Teraz silnik daje 12,2 KM i powinien rozpędzić ten motocykl maksymalnie do 105 km/h.

Junak

Całkowicie przeprojektowano serce motocykla, wyposażając go w układ chłodzenia cieczą. Skuteczne odprowadzanie ciepła dało konstruktorom możliwość podniesienia osiągów o ponad 20 proc., co w przypadku tak lekkiego (ważącego 130 kg) motocykla daje odczuwalną różnicę.

Drugą istotną zmianą jest zastosowanie tylnego hamulca tarczowego. Hydrauliczny układ na tylnej osi ma gwarantować jeszcze krótszą drogę hamowania.

Junak

Wyposażenie standardowe obejmuje światła LED oraz elektroniczną deskę rozdzielczą.

Ile kosztuje nowy junak RS 125 PRO? Cena to przynajmniej 8499 zł.

Junak