Podczas uroczystej mszy św., celebrowanej przez abp. Jana Pawła Lenga, poświęcono pojazdy oraz modlono się i wspominano troje motocyklistów, którzy zginęli w sobotę w tragicznym wypadku w miejscowości Zielonka koło Bydgoszczy.

Reklama

Jak powiedział Mariusz Latus, jeden z uczestników spotkania, motocykl to nie tylko pasja, ale także sposób na życie. "Dla mnie jest to pasja z lat młodości. Ze względów rodzinnych musiałem przerwać tę przygodę, ale jest to gdzieś w psychice, że chce się do tego wrócić. Teraz czas i pieniądze pozwoliły kupić ten wymarzony przez lata motocykl" - powiedział.

Moje środowisko dzieli się na dwie grupy - takich, którzy pilnują zasad ruchu drogowego i spędzaniu czasu na motocyklu z przyjemnością, i na takich, którzy nie mają świadomości, czym grozi niebezpieczna jazda - dodał.

Sanktuarium Maryjne odwiedza każdego roku ponad 1,2 mln pielgrzymów z całego kraju i z zagranicy. Wśród nich są są m. in. rolnicy, sybiracy, chórzyści, anonimowi alkoholicy, miłośnicy jazdy konnej i motocykliści.