Zwycięzcą trzeciego przystanku światowej serii został Amerykanin Nate Adams, pokonując w finale Norwega Andre Villa. Trzecie miejsce zajął debiutant z Australii - Josh Sheenan. Ale po kolei…

Reklama

45-tysięczny tłum fanów na Stadio Olimpico stał się świadkiem nieprawdopodobnych starć na rzymskiej arenie. W finałowym pojedynku między Andre Villą i Natem Adamsem doping ze strony publiczności porównywalny był z atmosferą derbowych starć lokalnych drużyn piłkarskich. Jednak w tej walce Adams był bezkonkurencyjny: w ciągu 120 sekund wykonał 18 bezbłędnych trików i tym samym zdobył najwyższe oceny u sędziów. Warto zwrócić uwagę, że to już jego jedenaste zwycięstwo w historii startów w Red Bull X-Fighters.

„Dzisiejsza wygrana była jedną z najtrudniejszych w mojej dotychczasowej karierze, zwłaszcza po wypadku w kwalifikacjach. Teraz mam zamiar sięgnąć po tytuł mistrza całej serii” – powiedział po zakończeniu zawodów 27-letni Amerykanin.

Rzymski tor – największy, jaki zbudowano we Włoszech – składał się z 11 kickerów i 8 lądowań, na których zawodnicy wzbijali się do granic swoich możliwości wyskakując na wysokość 15 metrów, przelatując w poziomie ponad 30-metrowe dystanse. Dany Torres - jeden z faworytów, który wygrał ubiegłoroczny przystanek serii w Rzymie – zaliczył dość niefortunny skok, który zakończył się upadkiem.

"Przyjechałem tutaj z pięcioma złamaniami i nie byłem do końca wyleczony. Mimo to udało mi się wygrać kwalifikacje! Sądząc po tym jak boli mnie prawa kostka, pewnie wyjadę stąd z sześcioma złamaniami" - powiedział Hiszpan. Dodał również, że jest pewien startu w kolejnym przystanku, który odbędzie się na jego terenie w Mardycie.

W klasyfikacji generalnej zawodów prowadzi Nate Adams z 40-punktową przewagą nad Andre Villą. Norweg jednak ma jeszcze mnóstwo możliwości na zmianę wyniku, bo do końca serii zostały trzy przystanki: w Madrycie, Poznaniu oraz Sydney.

Polski przystanek serii Red Bull X-Fighters odbędzie się 6 sierpnia na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Bilety na zawody dostępne są w sprzedaży za pośrednictwem strony www.redbull.pl, w wybranych punktach sieci Eventim oraz sklepach Media Markt i Satrun.

Wyniki Red Bull X-Fighters w Rzymie:
1. Nate Adams (USA)
2. Andre Villa (NOR)
3. Josh Sheehan (AUS)
4. Blake Williams (AUS)
5. Dany Torres (ESP)
6. Eigo Sato (JPN)
7. Adam Jones (USA)
8. Robbie Maddison (AUS)
9. Javier Villegas (CHI)
10. Maikel Melero (ESP)