Utrudnienie na autostradzie A4 na wysokości Krakowa, w. Kraków Wieliczka km 425+100, odcinek w. Kraków Wieliczka – w. Kraków Bieżanów (woj. małopolskie) - alarmował dyżurny ruchu GDDKiA.

Reklama

Zderzyło się 11 samochodów. Zablokowana została jezdnia w kierunku Rzeszowa. Korek ciągnął się przez kilka kilometrów.

Karambol na autostradzie A4, kierowcy szukają świadków

Skąd karambol? Służby donoszą, że kierowcy omijając kawałki opony leżące na jezdni zaczęli na siebie wpadać powodując stłuczki. Uczestnicy zdarzenia teraz poszukują świadków.

Szukam świadków lub innych poszkodowanych na obwodnicy Krakowa w dniu 29.06 między 15:00 a 15:30, między 425 a 430 km. Na jezdni znajdował się duży fragment uszkodzonej opony ciężarówki. Tak naprawdę nie doszło do karambolu tylko dlatego, że z powodu braku czasu na reakcję nie było hamowania – można przeczytać na facebookowej grupie Autostrada A4 - aktualności.

Reklama

Z kolei komentujący post dociekają skąd wziął się brak czasu na reakcję. Niezachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego samochodu czy niedostateczne obserwowanie drogi? – pyta internauta.

Policja będzie ustalać przyczyny karambolu na autostradzie A4

– Będziemy ustalać dokładne przyczyny i okoliczności tych zdarzeń. Nie ma rannych – powiedziała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.