Jak wyjaśnia biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi w miniony poniedziałek, tuż przed godziną 17, policja otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na przejściu dla pieszych w Luboszewach w gm. Lubochnia. Na miejsce natychmiast została skierowana karetka pogotowia oraz policyjne patrole.

Reklama

Ustalono, że 15-letnia mieszkanka Luboszew przechodziła przez przejście dla pieszych, gdy kierowca osobowego opla nie ustąpił jej pierwszeństwa, potrącił ją, a po upadku nastolatki na jezdnię ominął i odjechał, nie udzielając pomocy.

Dziewczyna trafiła do szpitala w Łodzi.

Praca policji pozwoliła ustalić, jaki pojazd brał udział w zdarzeniu oraz kto się nim poruszał w czasie wypadku. We wtorek zatrzymany został 43-latek oraz jego o sześć lat młodszy kolega.

Kierowca usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Musi jednak liczyć się z zaostrzeniem tej kary, bo zbiegł z miejsca zdarzenia.

Z kolei pasażer, który w czasie wypadku także był w aucie, usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy mimo ciążącego na nim obowiązku. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.