O korkach tworzących się na wjeździe na autostradę A1 w Rusocinie poinformował na swojej stronie internetowej operator tej drogi – firma Gdańsk Transport Company. Według zamieszczonego tam komunikatu, czas oczekiwania przed bramkami wjazdowymi na tą płatną drogę wynosi około 15 minut. Z serwisów drogowych opartych na danych satelitarnych wynika, że zator przed wjazdem na A1 w Rusocinie ma około sześciu kilometrów długości.

Reklama

Korki utrzymują się też od sobotniego rana na zjeździe z A1 w Rusocinie. Wczesnym popołudniem zator w oczekiwaniu na opłatę i zjazd z tej drogi w kierunku Gdańska ma momentami około dwóch kilometrów.

Od sobotniego rana utrzymują się też miejscowe zatory na innych głównych drogach w Pomorskiem. Duże utrudnienia są zwłaszcza na drodze ekspresowej S6, przede wszystkim w jej części stanowiącej Obwodnicę Trójmiasta. Tutaj miejscowe zatory sięgają momentami dwóch, trzech kilometrów. Nieco krótsze kolejki wolno poruszających się aut można też chwilami zaobserwować na – prowadzącym m.in. na Półwysep Helski - odcinku S6 pomiędzy Gdynią Chylonią a Redą.

W sobotę rano zatory tworzą się także na drogach nr 215 i 216, z których trzeba skorzystać, by wjechać na Półwysep Helski. Zakorkowany jest zwłaszcza kilkunastokilometrowy odcinek drogi nr 216 między Celbowem a Władysławowem. (PAP)

Autor: Anna Kisicka

aks/ je/