Autostrada A1 między Czerniewicami pod Toruniem a Kowalem koło Włocławka miała być gotowa na Euro 2012 - jednak dopiero pod koniec 2013 roku kierowcy dostali tylko 45 km drogi od Czerniewic do Pikutkowa koło Włocławka. Od węzła w Pikutkowie oznaczonego jako Włocławek Zachód do Kowala prace jeszcze trwają jednak zdaniem gazety gołym okiem widać, że to już końcówka - donosi Gazeta Pomorska.

Reklama

Oddział GDDKiA w Bydgoszczy zapowiadał, że ten odcinek A1 zostanie oddany do użytku na przełomie kwietnia i maja. Czy tak się stanie? Tego dowiemy się w najbliższych dniach.

W ostatnich dniach na budowie układane były ostatnie warstwy nawierzchni. Kontynuowane też były porządki w przyszłych Miejscach Obsługi Podróżnych. Ekipy montowały bariery i ekrany dźwiękochłonne. Warstwa wiążąca w pasie głównym autostrady została wykonana już w stu procentach. Do ułożenia pozostały niespełna dwa kilometry ostatniej warstwy nawierzchni - ścieralnej. I na tym odcinku będą jeszcze malowane pasy na jezdni stanowiące tak zwane oznakowanie poziome - wylicza GP.

Na odcinku od węzła Włocławek Zachód do Kowala rozpoczęły się również odbiory.

- Zależy nam na jak najszybszym udostępnieniu kierowcom tego 19-kilometrowego odcinka - podkreśla w rozmowie z dziennikiem Tomasz Okoński, rzecznik prasowy GDDKiA w Bydgoszczy.

Czy przejazd fragmentem autostrady A1 z Pikutkowa do Kowala będzie płatny? W opinii Gazety Pomorskiej wszystko wskazuje na to, że w czasie wakacji kierowcy pojadą za darmo. I tak aż do jesieni.