W listopadzie ówczesny minister transportu Sławomir Nowak zapowiedział dokończenie tak zwanego ringu warszawskiego - czyli całej obwodnicy miasta.

Reklama

Dziś Rada Ministrów, przyjęła uchwałę, w której uzupełniła Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Dopisano do niej dokończenie trasy S2 - między Puławską a węzłem Lubelska - na wschód od Warszawy.

Na ten cel rząd przeznaczy prawie 38 miliardów złotych z Krajowego Funduszu Drogowego oraz z refundacji z unijnego budżetu.

Z listy wypadła natomiast droga ekspresowa S3 między Legnicą a Lubawką na Dolnym Śląsku. Ma ona być finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach programu CEF.

Od września tego roku drogą S2 można dojechać od węzła autostradowego w Konotopie pod Warszawą do ulicy Puławskiej. Dalej budowa będzie kontynuowana na wschód - tunelem pod dzielnicą Ursynów i mostem przez Wisłę, a następnie przez leśne tereny dzielnicy Wawer.

Do 2019 roku ma być ukończony cały ring warszawski - stolica będzie w całości opleciona obwodnicą składającą się z dróg S8, S2 i S17.