Bardzo źle jeździ się na Podlasiu, w północnej i wschodniej części województwa Warmińsko-Mazurskiego, a także na Mazowszu. Po całonocnych opadach śniegu trudne warunki na drogach powiatu bialskigo i Białej Podlaskiej.

Reklama

Fatalne warunki na szosach Podkarpacia. Po zawiejach i zadymkach - nawet główne trasy regionu są mokre i pokryte śnieżnym błotem. Najgorsze warunki - z dróg krajowych - są na DK77 od Niska do Jarosławia. Jeszcze gorzej na drogach wojewódzkich i lokalnych. Tam miejscami jest całkiem biało.

Poprawia się sytuacja na drogach wojewódzkich na południu Lubelszczyzny. Na większości odcinków miejscami zalega pośniegowe błoto. Na północ od Lublina warunki do jazdy są zdecydowanie gorsze. Pomiędzy Lublinem Łęczną i Parczewem na drogach zalega cienka warstwa zajeżdżonego śniegu. Jest bardzo ślisko.

W Warszawie służby miejskie walczą ze śniegiem. Nocne opady sprawiły, że w stolicy są bardzo trudne warunki jazdy. Akcja odśnieżania rozpoczęła się o 3 rano. Trwało posypywanie tych ulic, po których kursują autobusy komunikacji miejskiej. Po godzinie 6 wyjechały kolejne pługosolarki na mosty i wiadukty.

W stolicy cały czas sypie. Meteorolodzy ostrzegają, że w ciągu dnia może go spaść nawet 12 centymetrów śniegu.

Trudne warunki jazdy utrzymają się do popołudnia.

Służby drogowe apelują do kierowców o ostrożną jazdę.