Nie wiadomo ile potrwają utrudnienia na drodze krajowej nr 1 na wysokości miejscowości Mikanowo, na odcinku Toruń - Włocławek. Autokar wjechał tam do rowu. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. Droga jest zablokowana, a policja kieruje na objazdy. 

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, będzie padał deszcz a także śnieg. Tym samym na drogach może być bardzo niebezpiecznie.

Synoptyk Instytutu Maria Waliniowska wyjaśnia w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że pogoda w całym kraju będzie zdecydowanie zimowa. Od Śląska Opolskiego, przez Małopolskę, po Lubelszczyznę i Podkarpacie słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu, a wysoko w górach śniegu. Natomiast od Dolnego Śląska, przez centrum Polski, po Podlasie opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 3 do 10 centymetrów. 

Maria Waliniowska wyjaśnia też, że najtrudniejsze warunki jazdy będą w północnej części kraju. Ponieważ padający śnieg i silny wiatr, będzie powodował zawieje i zamiecie, które będą ograniczały widzialność.

W dzień najzimniej będzie na północy kraju do minus 3 stopni, natomiast na południu termometry mogą pokazać 5 stopni, a na Podbeskidziu lokalnie nawet do 9 stopni.