Nadal nie wiadomo, kiedy kierowcy pojadą tunelem Wisłostrady. Do końca lutego będą trwały prace zabezpieczające na budowie stacji metra Powiśle. Dopiero po wykonaniu tych robót nadzór budowlany zdecyduje, czy możliwe jest dopuszczenie ruchu w tunelu. Przejazd tunelem jest zamknięty od połowy sierpnia ubiegłego roku.
Jak tłumaczy rzecznik warszawskiego metra Krzysztof Malawko, tunel Wisłostrady jest gotowy, ale w pobliżu trwają prace, które uniemożliwiają przywrócenie normalnego ruchu na Wisłostradzie.


Reklama

Tunel to tylko część konstrukcji, pod spodem powstają tunele metra, dlatego nadzór zlecił wykonanie prac zabezpieczających nie tylko w okolicach Wisłostrady, ale także w tunelach i na stacji metra Powiśle. O terminie otwarcia tunelu będzie można mówić wówczas, gdy wszystkie zalecenia nadzoru budowlanego zostaną wykonane - dodaje Krzysztof Malawko.

W sierpniu ubiegłego roku woda zalała budowaną stację Powiśle. Woda wymyła grunt także pod tunelem Wisłostrady, na długości około 60 metrów. Wykonawca budowy drugiej linii metra przewidywał, że naprawa potrwa do 4 miesięcy. Władze Warszawy zapowiadały, że kierowcy pojadą tunelem Wisłostrady na przełomie roku. Terminu nie udało się jednak dotrzymać. Teraz o konkretnych terminach otwarcia tunelu nikt nie chce już mówić.