W internecie pojawiło się właśnie nagranie z kamery pokładowej zamontowanej najprawdopodobniej w szoferce kierowcy-świadka wypadku z listopada 2012 roku.

Reklama

http://www.liveleak.com/view?i=cfa_1357425747

Przypominamy, że 24 listopada 2012 roku około godziny 7.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie został powiadomiony o zderzeniu kilku pojazdów na drodze nr 8 - w rejonie miejscowości Zambrzyce Króle, między Mężeninem a Jeżewem.

Jak czytamy w policyjnym komunikacie mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że kierujący ciągnikiem siodłowym marki mercedes z naczepą - 37-letni obywatel Białorusi jadąc od strony Białegostoku z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w tył naczepy jadącego w przeciwnym kierunku - ciężarowego volvo. Następnie uderzył w jadący również w przeciwnym kierunku litewski ciągnik siodłowy volvo z naczepą, który w wyniku uderzenia zjechał do rowu przewracając się na bok. Jadący bezpośrednio za litewskim volvo - citroen berlingo, by uniknąć czołowego zderzenia z mercedesem zjechał do pobliskiego rowu.

Bezpośrednio za citroenem jechał dostawczy iveco którym podróżowało 7 osób, w którego czołowo uderzył mercedes z naczepą. Następnie jadący za iveco również ciężarowy mercedes nie mając możliwości ominięcia uderzył w ciągnik siodłowy, który wcześniej uderzył w dostawcze iveco.

Na miejscu zginęli trzej mężczyźni podróżujący iveco w wieku 22, 61 i około 60 lat, a czworo pasażerów trafiło do szpitala. Kierujący mercedesem 37-letni obywatel Białorusi trafił również do szpitala.