W związku z likwidacją osuwisk na okres prac budowlanych na drodze krajowej numer 7 wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu.

Reklama

W rejonie 67-metrowego osuwiska w Głogoczowie obowiązywać będzie ograniczenie prędkości.

Na kolejnym remontowanym odcinku, na zjeździe z Bielska-Białej i Wadowic w stronę Krakowa, ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Osuwiska powstały w 2010 roku. Jedno z nich ma 230-metrów i powstało na węźle drogowym, gdzie zakopianka krzyżuje się z drogą z Bielska-Białej i Wadowic w stronę Krakowa. "W tym miejscu nadmierne nawodnienie spowodowało uplastycznienie się gruntów przypowierzchniowych, powodując utratę stateczności" - powiedział kierownik budowy z firmy Skanska Maciej Karlic.

Prace remontowe będą polegały na wybraniu osuniętej ziemi i odbudowaniu skarpy, wykonaniu wzmocnień podstawy nasypu, ułożeniu muru oporowego i zabezpieczeniu skarpy przed wodą opadową.

Kolejne osuwisko na drodze w kierunku Zakopanego ma 67 m długości. Jak powiedział Karlic, aby zabezpieczyć to osuwisko, trzeba będzie zastosować m.in. mikropale kotwiące i dreny, które odwodnią nasyp.